EGE GÜNDEM GAZETESİ

Büyükşehir’den 712 Okula 15 Bin Top

Büyükşehir’den 712 Okula 15 Bin Top
18 views
24 Şubat 2017 - 10:58

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelindeki 712 okula toplam 15 bin basketbol, voleybol ve futbol topu dağıtıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Sporcularımızın antrenmanlarını en iyi şekilde yapabilmelerini sağlamak için her türlü sportif imkanları sunuyoruz. Onun için imkan bizden oynamak sizden diyoruz. İnşallah Balıkesir’imizi spor alanında Türkiye’de ve dünyada marka şehir yapacağız” dedi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelindeki 712 okula toplam 15 bin basketbol, voleybol ve futbol topu dağıtıldı. Kurtdereli Spor Salonu’nda düzenlenen dağıtım töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Büyükşehir Belediyespor Motosiklet Takımı’nın Avrupa’da düzenlenen yarışlarda kazandıkları kupaları Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a takdim etmeleri ile başlayan etkinlikte Karizma Show tarafından akrobatik smaç gösterisi düzenlendi.

Törenin açılış konuşmasını Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç yaptı. Büyükşehir Belediyesi’ne spora ve sporculara verdiği desteklerden ötürü teşekkür eden Mengüç, amatör ve profesyonel sporcuların okullardan yetiştiğini söyledi. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur katılımcılara hitap etti.

712 OKULA 15’ER TOP

Büyükşehir Belediyesi olarak spor alanında önemli bir hizmeti daha Balıkesir’e kazandırdıklarını ifade eden Başkan Uğur, “Geleceğimiz olan gençlerimizin spora olan ilgilerini artırmak ve sağlıklı bireyler yetiştirmek için önemli bir adım daha atıyoruz. Gençlerimizin spor yapmasını teşvik etmek için bugün top dağıtım törenimizi gerçekleştiriyoruz. İstiyoruz ki bu yeni düzenleme ile öğrencilerimize, okullarımıza sportif faaliyetler konusunda araç-gereç ve imkanlar hususunda Büyükşehir Belediyesi olarak katkı sağlayalım. Bu nedenle Bizler, Büyükşehir Belediyesi olarak okullarımıza spor malzemesi başta olmak üzere her alanda destek olmaya devam ediyoruz. Bugün dağıtımını gerçekleştirdiğimiz 15 Bin adet topu Balıkesir ilimizin tamamında toplam 712 okulumuza dağıtıyoruz. Her okula 5 adet futbol, 5 adet basketbol ve 5 adet voleybol topu olmak üzere toplam 15 adet top dağıtıyoruz. 151.609 öğrencimizin her biri bu dağıttığımız toplarla spor yapacak. Yine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki amatör spor kulüplerimize futbol, voleybol ve basketbol topları veriyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN UĞUR: “MAHALLE LİGİ İLE 34 BİN 500 ÖĞRENCİMİZE ULAŞTIK”

2014 yılında başlatılan ve bu yıl üçüncüsünün düzenlendiği Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’na katılan öğrenci sayısının 34 bin 500 olduğunu söyleyen Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mahalle Ligi Futbol Turnuvası sporun yanında aynı zamanda sosyal bir proje. Balıkesir’in genelinde gençlerimizin birbiriyle kaynaşmasını, kardeşlik ve dostluk bağlarının güçlenmesini canı gönülden destekliyoruz. Bu yıl mahalle liginde birinci olan takımımızı İngiltere’ye götürüyoruz. Manchester City takımının müsabakasını öğrencilerimizle beraber tribünden seyredeceğiz. Biz, spora önem veriyoruz. İstiyoruz ki gençlerimiz hareket etsin. Enerjilerini harcamaları için sportif faaliyetlere katılsınlar. Spor yapma alışkanlığını erken yaşlarda kazansınlar”.

BALIKESİR’DEKİ GENÇLERİN YÜZDE 54’Ü MAHALLE LİGİNE KATILDI

TÜİK verilerine göre Balıkesir’de 11-18 yaş arası 63 bin 616 kişi olduğunu belirten Başkan Uğur, “Gençlerimizin % 54’ü mahalle ligine katılmış. 3 yıl gibi kısa süre içerisinde güzel bir sonuç. İnşallah hedefimiz önümüzdeki yıllarda gençlerimizin tamamına ulaşmak. Bunun için çalışacağız. Biz sporu her alanda desteklemeye devam ediyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor olarak Tekerlekli Basketbol Takımımız Süper Ligde, Bayan voleybol takımımız 2. Ligde. Minder güreşinde; Serbest güreş büyük takımımız 1.ligde, Serbest güreş minik takımımız 1. Ligde, Serbest güreş yıldız takımımız 2 ligde, Bayan futbol takımımız 3. Ligde, Futbol takımımız süper amatör ligde müsabakalara katılıyor. Bu yıl, Türkiye yıldız serbest güreş milli takımımızda ülkemizi ve şehrimizi temsil eden güreşçimiz Avrupa ve Dünya Şampiyonasında 3. Oldu” şeklinde konuştu.

UĞUR: “BALIKESİR’İ SPOR ALANINDA TÜRKİYE VE DÜNYADA MARKA ŞEHİR YAPACAĞIZ”

Türkiye ve uluslar arası şampiyonalarda Balıkesir’i temsil eden ve dereceye giren sporcuların ödüllendirildiğini hatırlatan Uğur sözlerini şöyle tamamladı:

“Bunun yanında bireysel branşlarda amatör sporcularımıza desteklerimiz devam ediyor. İlimizde çok sevilen yağlı güreşe sporcu yetiştirmek için maddi ve manevi desteklerimiz devam ediyor. Yine içinde bulunduğumuz salonda Dünyada ve Türkiye’de ilk defa kapalı salonda yağlı güreşleri Karesi Belediyemiz ile birlikte gerçekleştirdik. Sporcularımızın antrenmanlarını en iyi şekilde yapabilmelerini sağlamak için her türlü sportif imkanları sunuyoruz. Onun için imkan bizden oynamak sizden diyoruz. İnşallah Balıkesir’imizi spor alanında Türkiye’de ve dünyada marka şehir yapacağız”.

Törenlerde son olarak Vali Ersin Yazıcı bir konuşma yaparak Büyükşehir Belediyesi’ne anlamlı organizasyon için teşekkür etti. Gençlerin ve çocukların daha sağlıklı yetişmesi için Büyükşehir’in yaptığı çalışmaları taktir ile karşıladıklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Sevgili gençler bu toplar sizin için. Tabire yerindeyse bunları tepe tepe kullanın. Bunlar yıprandığında veya patladığında bilesiniz ki yenisi gelecek. Okul idarecilerine de şunu söylüyorum. Sakın bunlar depolarda filan saklanmasın. Bunlar çocuklarımızın kullanımı için. İnşallah sağlıklı bu ülkeye her manada hizmet edecek gençlerin yetişmesini diliyoruz” dedi.

Vali Yazıcı’nın konuşması ardından Vali Yazıcı ve Başkan Uğur’a Büyükşehir belediyesi Bayan Voleybol Takımı tarafından çiçek takdim edildi. Daha sonra katılımcılar ile birlikte okullara topların dağıtımı yapıldı.

Törene Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kaymakamlar, belediye başkanları, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve yöneticileri, okul müdür ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1