EGE GÜNDEM GAZETESİ

Tarım Fuarı 8. kez açılıyor

Tarım Fuarı 8. kez açılıyor
14 views
21 Şubat 2017 - 11:50

23-26 Şubat 2017 tarihleri arasında kapılarını açacak olan 8. Balıkesir Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na, 81 ilden 200 bin ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Toplam 400 yerli ve yabancı firmanın bulunacağı fuara onlarca yabancı ülkeden de katılım olacak.

8. Balıkesir Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile ilgili olarak EGE GÜNDEM’e konuşan Atlas Uluslararası Fuarcılık Ltd.Şti. sahibi Fevzi Atasagun, bu yıl rekor düzeyde katılımcı firma olduğunu söyledi. Fuara olan ilginin her geçen gün arttığını ifade eden Atasagun, bu yıl da Kepsut’ta yapacakları tarım fuarına 200 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.
Fuarın bölgesel olmaktan çıktığını uluslararası bir fuara dönüştüğünü ifade eden Fevzi Atasagun, tarımdaki gelişmelerin en iyi takip edildiği yerlerin tarım fuarları olduğunu belirterek, dünya genelinde tarım fuarlarının, yeni gelişmeleri üreticilere sunarak teknoloji üretenlerle kullananlar arasında bir köprü görevi gördüğünü söyledi.
Balıkesir’de Kepsut Belediyesinin destek ve katkılarıyla düzenlenecek fuarın 23-26 Şubat arasında Kepsut Fuar Alanı’nda yapılacağını ifade eden Atasagun, fuara 400 firmanın ve temsilciliğinin katılacağını kaydetti.
İlk düzenlendiği yıl 27 bin kişiyi ağırlayan fuarın geçen yıl 180 bin ziyaretçi sayısına ulaştığını ifade eden Atasagun, “Bu yıl ise 200 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. 81 ilden ziyaretçimiz olacak. Yurt dışından da katılımcılar olacak. Fuarımızın amacı hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesi yaygınlaştırılması ve tarımla uğraşan çiftçilerimizin sektördeki gelişmeleri makine ve teçhizatlarını takip etmelerini sağlamaktır. ” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1