EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Gençer Kitaplara Kanat Oldu

Başkan Gençer Kitaplara Kanat Oldu
14 views
21 Şubat 2017 - 10:45

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Balıkesir Valiliği Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirilen Kitaptan Kanatlar Projesi kapsamında Belediye Başkanı Rahmi Gençer, köy okulu öğrencileriyle birlikte kitap okudu.

Proje kapsamında; Belediye Başkanı Rahmi Gençer ile eşi İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer saat 11.35’te Akçapınar Mahallesi İlk ve Orta Okulu’na gitti.
Başkan Rahmi Gençer ve eşi Yasemin Gençer’i okul müdürü Şener Efe tarafından karşılandı.
Başkan Gençer, okulun 8-A sınıfında Öğretmen Fatma Kandemir, Yasemin Gençer ise 3/B sınıfında Semiha Tümay Çoşkun nezaretinde belirtilen 20 dakika kitap okuma, 20 dakika da sohbet programını gerçekleştirdi.
Başkan Gençer ‘’Çok güzel bir sınıfınız var, hepiniz pırıl pırıl ve çok güzelsiniz’’
Başkan Gençer, sohbet sırasında çocuklara, ‘çok gezen mi bilir çok okuyan mı?’ sorusunu yöneltti. Daha sonra bu soruyu kendisi yanıtlayan Başkan Gençer, “İkisi de insan gelişiminde çok önemli ama, bence çok okuyan bilir. Kelime dağarcığınız gelişir. Pat diye soru sorulduğunda çok düşünmeden cevaplar verebilirsiniz. Ben gençliğimde çok kitap okurdum. Belediye Başkanı olunca bu alışkanlığımdan çok yararlandım. Birazcık bilginiz varsa çok geniş dünya görüşünüz oluyor. Okuma alışkanlığı sizin yaşlarınızda insan kazanılıyor. Çok güzel bir sınıfınız var, hepiniz pırıl pırıl ve çok güzelsiniz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ’’dedi.
Etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Gençer’in eşi ve ilçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer, “Valiliğimizin Bengi Projesi’nin bir kolu olan Kitap Kanatlar Projesi çok doğru bir proje. Çünkü çocuklara ve gençlere kazandıracağımız önemli alışkanlık okumak. Bununla birlikte okullara gittiğimizde hem öğrenci arkadaşlarımızı, hem de öğretmen arkadaşlarımızı tanımış oluyoruz. Karşılıklı etkileşim anlında da hem bize hem de onlara öneli kazanımlar sağlayacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1