EGE GÜNDEM GAZETESİ

Havran Şantiyeye Döndü

Havran Şantiyeye Döndü
24 views
19 Şubat 2017 - 15:43

Balıkesir’in Havran İlçe Belediyesi tarafından tarafından İlçe merkezi ve mahallelerde başlatılan hizmet atağı, yol yapım çevre düzenlemeleri Yeni yaşam alanları Çocuk parkları çalışmaları ile devam ediyor.
Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsü kazanan ve merkez mahallelerden hiçbir farkı kalmayan kırsal mahalleler, Belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği alt ve üst yapı çalışmaları ile modern bir görünüme kavuşuyor. Muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, aciliyet sırasına göre tüm mahallelerin eksiklerini tamamlamayı hedefliyor.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Hükümetimizin ve Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile İlçemize kazandırılan Okullar,Hastaneler,Köprüler,Yeni yaşam alanları,parklar,yollar ile Havran büyük bir değişim içindedir dedi.Ersoy,Yıllardır İlçemizin en büyük sorunu haline gelen Arıtma sorunu yakın zamanda çözüme kavuşacak çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.Havran için hayal denilen eybek suyu projesinin ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak.Havran’da evlerin çeşmesinden eybek suyu akacak yeni Belediye Hizmet Binamızın temelini önümüzdeki günlerde atacağız dedi.
Başkan Ersoy şehirleri gösteren girişi ve çıkışlarıdır.Belediye olarak hem Balıkesir hemde Edremit girişlerinde ekiplerimiz orta refüj yenileme,peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürmekteler dedi.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy şunları söyledi. Belediye olarak kırsal mahallelere pek çok alanda önemli hizmetler götürdüklerini belirterek, “Bu çalışmalar aciliyet durumuna göre belli bir plan doğrultusunda yapılıyor. kırsal mahallelerde sürdürülen Çocuk parkları,Futbol sahaları,stabilize yol yapımı taş döşeme çalışmaları kapsamında bazı mahallelerimizde ekiplerimiz çalışmalarını tamamlarken diğer mahallelerde ise çalışmalar aralıksız tüm hızıyla devam ediyor.
Hedefimiz Havran’ın her köşesini ihya ederek, merkez ya da kırsal mahalle ayrımı yapmadan ilçede yaşayan tüm hemşehrilerimize eşit hizmet götürmek. ‘İlçe merkezinde ne varsa kırsal mahallelerde de aynı hizmet olacak’ mantığıyla hareket ediyoruz.Havran Belediyesi olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç duyulan her noktaya hizmet ulaştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Belediyenin görevinin vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve daha kaliteli yaşam sürmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Ersoy, “Yürüttüğümüz çalışmalarımızda vatandaşlardan gelen talep ve öneriler bizim için önemli. Onların ihtiyaçlarını en kısa sürede gidermek ve yeni yatırımlar yapmak için imkanlarımız ölçüsünde çalışıyoruz. Bizim amacımız iş yapmak, sorun çözmek, insanlarımızı memnun etmek” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1