EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Girişimcilere Kapımız Sonuna Kadar Açık”

“Girişimcilere Kapımız Sonuna Kadar Açık”
12 views
19 Şubat 2017 - 15:35

Girişimci adaylarına sertifikaları verildi.
Karesi Halk Eğitimi Merkezi ve KOSGEB’in iş birliği ile düzenlenen girişimcilik eğitimini tamamlayan 75 kişi için sertifika töreni düzenlendi.
Karesi HEM ve KOSGEB işbirliği ile hazırlanan “Uygulamalı Girişimcilik Kursu” tamamlanarak kursiyerlerin sertifikaları Balıkesir Valiliği Necatibey Toplantı Salonunda düzenlenen tören ile dağıtıldı. Törene, Vali Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir,Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme (KOSGEB) İl Müdürü Hüsamettin Çay,diğer ilgililer ve kursiyerler katıldı.
GİRİŞİMCİLİKTE GEREKLİ OLAN TEMEL BİLGİLER VERİLDİ
Gerçekleştirilen seminerde katılımcılara girişimcilikte gerekli olan temel bilgiler ve önemli ipuçları verilirken, ticaret ve şirket yönetimi konuları ele alınarak bilgilendirmeler de yapıldı.
75 kursiyerin katıldığı eğitim sonrası yeni iş kuracak olan girişimciler sertifika almaya ve KOSGEB tarafından verilecek hibe ve faizsiz kredi desteğinden faydalanma imkânına sahip olacak.
Sertifika dağıtım töreninde konuşan Vali Ersin Yazıcı, Halk Eğitimi Merkezleri ve KOSGEB bölgemizde çok güzel örnek çalışmalara imza atıyor, kendilerine teşekkür ediyorum dedi.
Balıkesir’e yeni markalar kazandırmanın yolunun girişimcilikten geçtiğini belirten Vali Yazıcı, girişimcilere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.
GİRİŞİMCİLİK RUHUNU YANSITMANIZ GEREKİYOR
Sertifikalı girişimcilik eğitimini tamamlayarak, belge almaya hak kazanan kursiyerlere başarılar dileyen Vali Yazıcı, “Belge almaya hak kazanan kursiyerlerimize tavsiyem aldıkları belgelerin raflarda kalmaması ve biran önce bu belgeleri faaliyete geçirmenizdir. Buradan aldığınız bilgiler sadece ticari hayatınızda değil, bütün hayatınızda size yol gösterici olacaktır. İşinize başlarken, mutlaka girişimcilik ruhunu, yenilikçi yönünü yansıtmanız gerekiyor. Bundan sonraki süreçlerde mutlaka iş dünyası ile yakın temas içerisinde olunuz. Umarım ilk adımını bugün attığınız bu yolda hep başarılı olursunuz. Azim ve kararlılıkla bütün insanlığa hizmet eden dürüst, dinamik ve çalışkan, girişimci, geleceğe açık, geleceğin dünyasında söz sahibi olan ülkemizi ve şehrimizi marka haline getirecek işadamları kuşağını oluşturmak için elimizi taşın altına sokmaktan vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.
GİRİŞİMCİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI
Konuşmaların ardından Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nu tamamlayan kursiyerler sertifikalarını Vali Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir,Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme (KOSGEB) İl Müdürü Hüsamettin Çay , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu’nun elinden aldı.
Kursa katılan genç girişimci adayları, seminerin çok başarılı ve faydalı geçtiğini vurgulayarak, bu şekilde bilinçli olarak iş hayatına atılmanın insanlara daha bir güven vereceğini belirttiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1