EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Oyu Alıyorsunuz Ama Görevinizi Yapmıyorsunuz”

“Oyu Alıyorsunuz Ama Görevinizi Yapmıyorsunuz”
9 views
17 Şubat 2017 - 10:44

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Sağlık Bakanlığına seslenerek şunları söyledi;
“Sayın Başkanım, buradan daha önce defalarca Balıkesir’deki devlet hastaneleri ve hekim sorununu dile getirmiştim. Bu konularla alakalı Sağlık Bakanlığını da göreve çağırmıştım fakat şu geldiğimiz noktada hâlâ Balıkesir genelinde hastanelerimizde hem hekim sorunu var hem de büyük oranda hastanelerin kendi yerel sorunları var. Özellikle Dursunbey ilçemizdeki AKP’nin yüzde 80 oy aldığı bir bölgede devlet hastanesinde kadın doğum doktoru yok, kulak burun boğaz doktoru yok, personel yok. Sağlık Bakanlığını Dursunbey için göreve çağırıyorum. Hem oyu alıyorsunuz hem görevinizi yapmıyorsunuz.
Aynı zamanda Sındırgı ilçemizde de aynı şekilde göz doktorumuz yok, yine personel eksikliğimiz var. Bir an evvel Balıkesir’i artık bu mahrumiyet ortamından kurtarın ve Sağlık Bakanlığına buradan tekrar tekrar sesleniyorum: Sağlığa dikkat edelim. Balıkesir’e elinizi uzatın.”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1