EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yılmaz, pazarcıyı yalnız bırakmıyor

Başkan Yılmaz, pazarcıyı yalnız bırakmıyor
19 views
17 Şubat 2017 - 10:48

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, pazarcıyı yalnız bırakmıyor. Başkan Yılmaz, eski Zahire Pazarı ve Karizma Hanımeli Pazarı’nda esnafı ziyaret etti. Pazarda alışveriş de yapan Başkan Yılmaz, “Bu soğukta kazandığınız her kuruş size helal. Allah daha bol kazançlar versin” diyerek dua etti.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çarşamba günü ilçede kurulan pazar yerlerini ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla buluşup sohbet eden, talep ve önerilerini dinleyen Başkan Yılmaz, pazar yerlerinin eksiklerini tek tek tespit edip, giderilmesi konusunda adımlar attı. İlk olarak eski Zahire Pazarı’nı ziyaret eden Başkan Yılmaz, tezgahları gezerek kolaylıklar diledi. Başkan Yılmaz’a Balıkesir Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Ayhan Baydan da eşlik etti. Kuyumcu dükkanındaki elmas gibi ürünlerin parladığına söyleyen Başkan Yılmaz, “Bu soğukta kazandığınız her kuruş size helal. Allah daha bol kazançlar versin” dedi. Esnafın taleplerini de not alan Başkan Yılmaz, zahire pazarında çatıda meydana gelen bazı bozuklukların giderilmesi için hemen talimat verdi. Ekipler aynı gün içerisinde pazar yerine gelerek çatıyı onardı.

HANIMELİ PAZARI’NDA EL EMEKLERİNİ İNCELEDİ
Daha sonrasında ise kadınların evlerinde yaptıkları yemekleri ve elişi örgüleri satışa sundukları Atatürk Mahallesi Karizma Hanımeli Pazarı’na geçen Başkan Yılmaz, stantları tek tek gezerek alışveriş yaptı, kadınlarla sohbet etti. Kadınların toplumun refahına ve sürdürülebilir kalkınmasına önemli katkıları olduğunu belirten Yılmaz, “Çalışan ve üreten bir Karesi’nin en büyük mimarlarının siz değerli kadınlarımız olduğuna inanıyorum. Ne mutlu sizlere” açıklamasında bulundu.

“PAZARCIMIZ BAŞIMIZIN TACI”
Başkan Yılmaz, “Bütün derdim alın teri ile rızkını kazanmaya çalışan esnafıma ve vatandaşıma daha güzel ve sağlıklı ortamlar oluşturmak. Yıllardır Sakarya Mahallesi’nde vatandaşlarımızın pazar yeri talebi varmış. Ekiplerimizle bu konuyu yoğunlaşıp kısa sürede çözüme giderek pazar yerini açtık. Pazar yerinden hem vatandaşımız hem de esnafımız faydalandı. Vatandaşım, güven, huzur ve sağlıklı bir şekilde alışverişlerini yapsın istiyorum. Bunun için ekiplerim aralıksız görevlerini sürdürüyor. Mevcut pazar yerlerinde de esnafımızın istekleri doğrultusunda onarım, bakım gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1