EGE GÜNDEM GAZETESİ

BENGİ Yolculuğu Güçlenerek Devam Ediyor

BENGİ Yolculuğu Güçlenerek Devam Ediyor
17 views
16 Şubat 2017 - 10:40

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıyla Ayvalık’ta öğretmenlere anlatıldı.
Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıya Vali Ersin Yazıcı, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık İlçe Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, Ayvalık İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özay Dörttepe, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Fikret Bakır, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, kamu kurum ve okul müdürleri, mahalle muhtarları, dernek ve meslek odası başkanları ile öğrenciler katıldı.
İNSANLARI ONURLANDIRMAK ÇOK ÖNEMLİ
Düzenlenen programdaki konuşmasına 15 Temmuz darbe girişimine vurgu yaparak başlayan Vali Yazıcı, “15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi göstermiştir ki; bizim bizden başka dostumuz yoktur. Vatanını ve milletini seven herkes görevini en iyi şekilde yapmalı. Böylelikle ülkemiz gelişip büyüyecek. Bunun için siz öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir. Her zaman sorumluluğumuzu bileceğiz. Ben de 25 yıllık idareci olarak büyük sorumluluklarım var. Bu ülke bizim. Biz ve bizden sonra geleceklerin huzur içinde yaşamasını istiyorsak hepimiz sorumluluğumuzun gereğini yerine getireceğiz. Bengi projesinde yeni bir şey yok. Bildiklerimizi hatırlatma projesidir. Bunları herkes biliyor. Ancak, proje ile bildiklerimize dikkat çekmek istedik. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz. Bengi projesi herkesin katkı verebileceği bir proje. Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. İnsanları onurlandırmak çok önemli. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da, ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.
MEMLEKETİMİZ ÇOK ŞEYLER KAZANACAKTIR
Vali Ersin Yazıcı, bütün kamu görevlilerinin görevlerini eksiksiz yapması halinde memleketin çok şeyler kazanacağını söyledi. Bengi projesi ile eğitim kalitesinin iyileştirilmesinin amaçlandığını anlatan Vali Ersin Yazıcı, öğretmenlerden çok çalışmalarını istedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1