EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yatırımlar Balıkesir’e Değer Katıyor

Yatırımlar Balıkesir’e Değer Katıyor
14 views
10 Şubat 2017 - 21:49

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2016 yılı Kasım ayı ‘Konut Fiyat Endeksi’ne göre Türkiye’de emlak fiyatları en değerlenen il Balıkesir oldu. Devletine, Büyükşehir’e ve ekonomiye güvenen yatırımcılar dün Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 47 milyon 600 bin liralık arsa alımında bulundu.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2016 yılı Kasım ayı ‘Konut Fiyat Endeksi’ne göre emlak fiyatları en çok yükselen il yüzde 24.37 ile Balıkesir oldu. Balıkesir’deki emlak değerleri yüzde 24.37 oranında değer kazandı. Bu değerlenmedeki en büyük etkiyi ise hükümetimizin İstanbul- İzmir otoyolu, duble yollar, 1915 Çanakkale Köprüsü proje ve çalışmaları ile yaptı. Bunun yanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde bir bir hayata geçirmeye başladığı vizyon projelerde değer artışına önemli bir katkı sağladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu vizyon projeler ve imar düzenlemeleri ile Balıkesir geleceğe hazırlanıyor.

BÜYÜKŞEHİR PROJELERİ DEĞER KATTI

Büyükşehir Belediyesi’nin Çay Deresi Rekreasyon Alanı, Çamlık Tepesi ve Hilal Minareli Cami, Yeni Hal Binası gibi projeleri il merkezine değer katarken, Ayvalık’ta yapımı devam eden Cunda Köprüsü, Burhaniye’de yapımı devam eden Taylıeli Amfi Tiyatro, ilçelerdeki meydan düzenleme çalışmaları, Bandırma’da yapılması planlanan liman projesi ve sanayi bölgesi ile Tematik Park projeleri de Balıkesir’e değer kazandıran projeler oldu. Yine Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan 1350 konutluk BALTOK Projesi, Çocuk Köyü, Fuar ve Kongre Merkezi, Sarımsaklı Plajı Rekreasyon, Tuzla Marina, Ayvalık Kruvaziyer Limanı ile BASKİ tarafından ilçelerde yapılan altyapı çalışmaları da değer artışındaki önemli projeler oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi projeleri ile sosyal ve kültürel hayatın gelişmesine de katkıda bulunuyor. Yapımı süren ve yapılacak olan rekreasyon alanları projeleri, kurulacak olan yeni yaşam alanları ve alışveriş merkezleri Balıkesir’in sosyal ve kültürel yaşamına da katkı sağlayacak. Bu yatırımlar ile de Balıkesirliler paralarını Balıkesir’de harcayarak ilin ekonomisine de katkı sağlanmış olacak.

YATIRIMCILAR BALIKESİR’E KOŞARAK GELİYOR

Emlak fiyatlarının değerlenmesindeki bir diğer önemli etkende yatırımcıların Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere Balıkesir’e olan ilgilerinin artması. Son olarak Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde Şişecam, Kale Bodur Grup, Filli Boya ve Hek Gıda yeraldı. Bunların yanında daha bir çok yatırımcıda Balıkesir’de arsa arayışına girerken, organize sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi için çalışmalar da devam ediyor.

Yatırımcılar Balıkesir’e koşarak geliyor. Büyükşehir Belediyesi’nde dün yapılan ihalelerde Sanayiciler, Emlakçılar ve İnşaatçılar sadece bir günde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden 47 milyon 600 bin liralık arsa alımında bulundu. Türkiye’nin parlayan yıldızı olan Balıkesir’de önümüzdeki dönemlerde daha çok yatırımlar yükselmeye devam edecek. Yatırımcılar devlete güveniyor, Balıkesir Büyükşehir’e ve ekonomiye güveniyor, Balıkesir’de yatırıma devam ediyor

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1