EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Siz İsteyin, Biz Yapalım”

“Siz İsteyin, Biz Yapalım”
9 views
10 Şubat 2017 - 21:44

Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Karesi Halk Eğitimi Merkezi’nin (HEM) ortaklaşa düzenledikleri Hasta Kabul İşlemleri, Ev ve Kurum Temizliği, 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri kursunu tamamlayan 100 kursiyere sertifikaları dağıtıldı.
Güney Marmara Kalkınma Ajansında (GMKA) gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine Vali Esin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, ilgili kurum müdürleri, kursiyerler ve yakınları katıldı.
İŞ GÜCÜ PİYASASINA BİR HAREKETLİLİK GETİRİYOR
Belge dağıtım programının açılış konuşmalarını yapan Çalışma ve İŞKUR Balıkesir İl Müdürü Nazım Balcı ve Karesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Cansever, kurum çalışmaları hakkında bilgiler vererek, özellikle iş gücü piyasasına bir hareketlilik getirdiği ve işsizlerin istihdam edilebilirliğini arttırdığı düşünülen Eğitim Programı’ndan işverenlerin yararlanması gerektiğini vurguladılar.
Programda ilk olarak Karesi Halk Eğitimi Merkezi Engelli Tasavvuf Korosu mini konseri davetliler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.
ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENİYOR
Vali Ersin Yazıcı ,sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Halk Eğitimi Merkezlerinin önemli bir görev üstlendiğini, farklı birçok kursların verildiğini, vatandaşların boş zamanlarını değerlendirmek ve meslek öğrenmek için ücretsiz kursların fırsat olduğunu ve katılmalarını istedi.
BÜTÜN HAYATINIZDA SİZE YOL GÖSTERİCİ OLACAKTIR
Belge almaya hak kazanan kursiyerlere başarılar dileyen Vali Yazıcı, “Belgeleriniz uğurlu olur inşallah. Belge almaya hak kazanan kursiyerlerimize tavsiyem aldıkları belgelerin raflarda kalmaması ve biran önce bu belgeleri faaliyete geçirmenizdir. Buradan aldığınız bilgiler sadece ticari hayatınızda değil, bütün hayatınızda size yol gösterici olacaktır. İşinize başlarken, mutlaka girişimcilik ruhunu, yenilikçi yönünü yansıtmanız gerekiyor. Bundan sonraki süreçlerde mutlaka iş dünyası ile yakın temas içerisinde olunuz. Umarım ilk adımını bugün attığınız bu yolda hep başarılı olursunuz. Kursa katılan, yöneten ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” diye konuştu.
YAŞAM KALİTELERİNİ YÜKSELTMEK İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ
Sorunların çözümüne birlik ve beraberlik içerisinde fikir alış verişleri ile daha kolay çözüm bulunabileceğini söyleyen Vali Yazıcı, “Hemşehrilerimizin doğumundan ölümüne kadar günlük hayatlarını kolaylaştırmak, yaşam kalitelerini yükseltmek için gayret gösteriyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek çözemeyeceğimiz bir sorun ve başaramayacağımız bir iş yoktur. Önemli olan kursiyerlerimizin inanarak ve şevkle işe girişmeleridir. Amacımız ilimiz ve ülke ekonomisine katkı sunmaktır. Özgüven ve iyi niyet olursa başarı kaçınılmaz olur. Bu noktada gençlerimize güveniyor ve başarılar diliyorum.” dedi.
DEVLETİN BÜTÜN KURUMLARI SEFERBERDİR
Böyle anlamlı projelerin içinde var olmaya devam edeceklerini açıklayan Vali Yazıcı, “İşkur, Millî Eğitim, Halk Eğitimi diğer kurum ve kuruluşlara vatandaşlarımızın istediği her alanda hangi meslekle ilgili kursu istiyorsanız, hangi alanda kendinizi yetiştirmek istiyorsanız, devletin bütün kurumları seferberdir. Ben Balıkesir Valisi olarak sizlere bunun sözünü veriyorum, Arkadaşlarınıza da komşularınıza da duyurun. Ama ne iş yaparsınız diye sorulduğunda, bir iş söyleyecek sertifikanız, belgeniz, eğitiminiz olması gerektiğini unutmayın. Dolayısıyla her iş yaparım devri bitmiştir. Siz hangi alanda kendinizi eğitmek istiyorsanız, hangi alanda çalışmak istiyorsanız, biz buradaki tüm kurum ve kuruluşlar başta Balıkesir Valiliğimiz olmak üzere hizmetinizdedir, emrinizdedir. Arzu ettiğiniz her alanda da kurs açabiliriz. Siz isteyin biz yapalım. Gönlünüzce iş bulursunuz memnun olursunuz, başkalarına da örnek olursunuz.”şeklinde konuştu.
HEM ONAYLI SERTİFİKALAR DAĞITILDI
Konuşmalardan sonra kursu başarı ile tamamlayanlara HEM onaylı sertifikaları, Vali Ersin Yazıcı ve diğer protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.
BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNU GENÇLER OLUŞTURUYOR
Büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kursiyerler, Halk Eğitimi Merkezi tarafından verilen bu eğitim hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek emeği geçen yetkililere teşekkür ettiler. Belge töreni ikramların ardından sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1