EGE GÜNDEM GAZETESİ

Halkı Savunmanın Cezası; Saldırı

Halkı Savunmanın Cezası; Saldırı
31 views
10 Şubat 2017 - 21:56

Balıkesir’de sular durulmuyor. Balıkesir’de karayolları tarafından Emniyet Kavşağı ile Hastane Kavşağı yapım işi Gün-Falt şirketine verilmişti. Gün-Falt şirketinin işleri geciktirmesi üzerine Balıkesir halkı ve kamu yararına haber yapan Postam gazetesi kurucusu Murat Akkaya, şirket çalışanlarınca saldırıya uğradığı iddiası ile mahkemeye gitti.

Hastane ve Emniyet Kavşağı yapım işini alan ve aylarca işleri geciktiren Gün-Falt şirketi bunu kamu yararına haber yapan basın organlarına saldırmıştı. Balıkesir halkını ve kamuyu işi geciktirerek mağdur eden şirket ayrıca karlı ve yağmurlu günlerde o güzergahı kullanmak zorunda kalan vatandaşları da zora sokmuştu. Otel Basri kavşağındaki yaya geçitleri ve araçların arka sokakları kullanmaları, vatandaşlara adeta eziyet olmuştu. Büyükşehir belediyesi de işin bitirilebilmesi için, şirkete işleri yapması konusunda katkı vererek çalışmalara desteklemişti. Bunun yanı sıra Büyükşehir belediyesi Havran’ın yanından geçen çevre yolunun Havran içine bağlantı işini de GünFalt şirketine destek için yaptırmıştı.

Postam gazetesi KAMU YARARINA yaptığı haberlerden dolayı Günfalt şirketi hakkında haberler yayınlamıştı. Postam Gazetesi kurucusu Murat Akkaya’nın şikayetine göre, bu haberlerden sonra Günfalt şirketi sahibi İrfan Güneş’in çalışanları 2015’in sonlarında bir pazartesi gecesi saat 21:20 sularında kiralık bir araç ile Postam Gazetesi kurucusu Murat Akkaya’ya eşinin yanında saldırıda bulunduğu iddiaları gündeme geldi. Olayı tamamen aydınlatmak adına ve işlerin hızlanması için haber yapan basın organlarına yönelik saldırı girişiminde bulunduğu iddia edilen Gün-falt şirketi çalışanları yada bir başkası her kim yaptıysa bir basın kuruluşu olarak şiddetle kınıyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1