EGE GÜNDEM GAZETESİ

Artık sel felaketi yaşanmayacak

Artık sel felaketi yaşanmayacak
18 views
09 Şubat 2017 - 0:09

Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy, ihalesi yapılan ve birkaç gün içinde ıslah çalışmaları başlayacak olan Avşa Mahallesindeki 4 derede incelemelerde bulundu. Başkan Aksoy, ıslah çalışması bittiğinde Avşa’nın her kış yaşadığı sel felaketini bir daha yaşamayacağını söyledi.

Marmara Adalar Belediyesi’nin Avşa Mahallesinde bulunan Kumbaşı, Akdere, Gavur ve Köyiçi Dereleri Devlet Su İşleri tarafından ıslah ediliyor. Toplam 10 milyon liralık ıslah çalışmasında ilk kazma birkaç gün içinde vurulacak. Islah edilecek dereleri yerinde inceleyen Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy, çalışmalar bittiğinde Avşa’nın bir daha sel felaketi yaşamayacağını belirtti. Aksoy, “Avşa Adası ile iskele arasında 70 cm kot farkı var. Zamanında belediyenin yanlış taş döşemesinden kaynaklanan bir sorun. Kot farkı nedeniyle su merkezde birikiyor. Taşan dereler yaşamı olumsuz etkiliyor. Kış aylarında çok az bir yağmur bile yağsa yöre halkı tedirgin oluyor.

Şimdi DSİ’nin yapacağı bu ıslah çalışması ile taşkınlar ortadan kalkacak. Suyun birikmesinin de önüne geçilecek. Avşa’nın girişindeki çalışmayı 2 ay içinde bitirmek için müteahhit ile görüşmemiz oldu. O da sağ olsun bize yardımcı olacak. Yaz ayı gelmeden Avşa girişinde çalışmalarımız sona ermiş olacak.
Belediye olarak Marmara’nın gelişmesi ve daha sağlıklı bir yaşam analı olması için çalışıyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1