EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te Çocuklara Yeni Oyun Alanları

Edremit’te Çocuklara Yeni Oyun Alanları
19 views
08 Şubat 2017 - 10:57

Edremit Belediyesi ilçenin sosyal yaşamına yönelik yatırımlarına hız verdi. İlçe genelinde 38 parka 42 oyun grubu ve 171 adet açık hava spor aleti yerleştiriliyor. 4 engelsiz oyun alanı ile miniklerin engelleri ortadan kaldırılıyor.

Edremit Belediyesi tarafından 2017 yılında geleceğimiz olan çocuklarımızın sosyal hayatlarına önemli katkılar sunacak olan parklara yatırımlara hız verildi. İhale sürece 2016 yılında tamamlanan ve montaj işlemleri devam eden ilçe geneline 38 ayrı parka 42 adet çocuk oyun grubu, 1741 adet açık hava spor aleti yerleştiriliyor. Ayrıca dört ayrı parka engelsiz oyun parkları ile minik yüreklerin engelleri ortadan kaldırılıyor Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri Edremit ilçe merkezi, Kadıköy, Zeytinli, Altınkum, İkizçay, Akçay, Güre, Altınoluk ve 12 ayrı kırsal mahallede parklara yeni oyun grubu ve spor aletlerinin montajlarının devam ettiğini ifade ettiler.
Ekiplerin çalışmalarını ve tamamlanan parkları yerinde inceleyen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, parkların çocukların özgürlük alanları olduğunu vurguladı, çağdaş ve modern kentlerin şehrin yaşam kalitesinin artmasıyla ortaya çıkacağını, parklar ve sosyal donatı alanlarının şehrin yaşam kalitesini yükseltecek en önemli unsurlar olduğunu ifade etti. Başkan Kamil Saka, bu doğrultuda şehrin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın yaşam kalitesine önemli katkılar sosyal donatı alanlarına yönelik yatırımlara ağırlık verdiklerini belirterek Çocuklarımızın daha güzel ve özgür bir şekilde güven içerisinde zaman geçirebileceği alanlar yaratıyoruz. 1,5 milyon liralık bir yatırım ile ilk etapta 38 parkımızda yeni pırıl pırıl oyun ve spor alanları yaratıyoruz. Ayrıca engelsiz bir Edremit hedefi doğrultusunda dört parkımızda engelsiz oyun alanları oluşturuyoruz” dedi. İlçenin sosyal hayatına yönelik yatırımların 2017 yılında da devam edeceğini ifade eden Başkan Saka, “Şuan da 2016 yılında ihalesi tamamlanan parkların montajı devam ediyor. 2017 yılı içerisinde de yaklaşık 2,5 milyon liralık yeni bir yatırım ile ilçemizde çocuklarımıza yeni parklar ve yeni oyun alanları yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1