EGE GÜNDEM GAZETESİ

Teknikerler Yemekli Toplantıda Buluştu

Teknikerler Yemekli Toplantıda Buluştu
15 views
07 Şubat 2017 - 8:46

TEKDER Balıkesir Şubesi meslek yüksekokullarının ve meslek yüksekokulu mezunlarının durumlarının konuşulduğu yemekli toplantı düzenledi. Toplantıya Balıkesir MYO Müdürü Prof. Dr. Ergün Demir, Balıkesir MYO Sekreteri V. Davut Kesgin, İvrindi SHMYO Sekreteri Mithat Üner ve Balıkesir MYO teknikerleri katıldı.
TEKDER Balıkesir Şubesi Başkanı Salim Başaran ülkemizdeki tekniker ve meslek elemanı ihtiyacını belirterek şunları söyledi:
“Meslek yüksekokulları ülkemizin eğitimli ve kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla açılmıştır. Meslek yüksekokullarının teknik programlarından mezun olan öğrenciler tekniker, sosyal programlarından mezun olan öğrenciler meslek elemanı unvanını alırlar. Eğitimli ve kalifiye tekniker ve meslek elemanı yetiştirebilmek için meslek yüksekokulları ile sanayi işbirliği önemlidir. MYO öğrencileri işyerlerindeki yapacakları stajlar ile öğrenim süreleri içinde kazandıkları teorik bilgi ve deneyimlerini pekiştirecek, laboratuvar ve atölye uygulamalarında edindikleri beceri ve deneyimlerini geliştirecek, görev yapacakları iş yerlerindeki sorumluluklarını, organizasyon ve üretim sürecini ve yeni teknolojileri tanıyacaktır.
TEKDER Balıkesir Şubesi olarak kurulduğumuzdan bugüne kadar STK’lar, yerel yönetimler, üniversite çalışanları ve öğrencileri ile beraber çeşitli sosyal faaliyetler yaparak üniversite, STK, şehir işbirliğine katkı sağlamaya çalıştık.
Bu faaliyetlerde bizleri yalnız bırakmayan Balıkesir üniversitesi yöneticilerine, çalışanlarına, öğrencilerine, yerel yöneticilerimize, ilimizde faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyelerine, BMYO çalışanlarına, yazılı ve sosyal medyada sesimiz olan değerli basın mensuplarına teşekkür ederim.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1