EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yavaş “Evet” İçin Sahada

Başkan Yavaş “Evet” İçin Sahada
10 views
07 Şubat 2017 - 8:58

İlçeye kazandırdığı projeler ile adından sıkça söz ettiren Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş saha çalışmalarını da hızla sürdürüyor. Projeleri yakından takip eden başkan Yavaş her fırsatta makamı bırakıp vatandaş ile buluşuyor. Kahve ziyaretlerini, esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren başkan Yavaş önümüzdeki günlerde yapılacak referandum için de EVET diyerek çalışmalara başladı.
Gölcük mahallesi ziyaretini gerçekleştiren başkan Yavaş vatandaşların ilgisinden dolayı memnun kaldı. Mahalle sakinleri faaliyete giren Sındırgı – Gölcük toplu taşıma hattı için teşekkürlerini ileterek referandumda da EVET diyeceklerini ifade ettiler. Çay sohbeti eşliğinde referandum ve çalışmalar ilgili detaylı bilgi veren Başkan Yavaş, vatandaşların sosyal medyadaki ve olayı çarpıtmak isteyenlerin sözlü olarak yanlış ve yalan algı yönetimine inanmaları gerektiğini vurguladı.

Başkan Yavaş “ Önümüzde bir Referandum var. Daha güçlü bir ülke ve dış güçlere karşı birliğimizi göstermek, üstün bir güç olduğumuzu göstermek için, milletimiz görmeyen gözlere, duymayan kulaklara Evet oyuyla cevap verecek. Şöyle bir düşünün sizlere kötü olarak aksettirmeye çalıştıkları Başkanlık sistemini kim istemiyor, başkanlığa kim hayır diyor? Avrupa Birliği, Amerika, FETÖ,PKK ve DEAŞ. Demek ki ülke olarak doğru yoldayız. Milletin iradesinden korkuyorlar. Bu sadece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için çıkarılan bir başkanlık sistemi değil. Bu başkanlık sistemi ile Türkiye’miz daha da büyüyecek, dar olan gömlek daha fazla büyüyecek. Bu yüzden milletin kararından korkuyorlar. Millet ne diyorsa o. Başkanlık sisteminde farklı bir durum yok. Yine seçimle gelen seçimle gidiyor. Ancak bu yasa koalisyon hükümetlerine yer vermiyor. Bu yüzden de ülkenin kazancı yüksek. Türkiye’de şu anda 65. Hükümet görev yapıyor, koalisyon hükümetlerini de gördük. 14 yıldır AK Parti Hükümeti ile istikrar var. Başkanlık sistemi ile birlikte parlamentoda görevini yapacak. Avrupa ülkelerinin çoğunda bu başkanlık sistemi var. Başkanlık sistemi kötü madem niye kendilerinde de var? Başkanlık sisteminde yetkili bir kişi olacak. Cumhurbaşkanı başarılı olursa bile iki dönem kuralı olduğundan üçüncü kez seçilemeyecek. Diktatörlük diye bir şey yok bunun içerisinde. Tamamen halkımızın hür iradesi var. Halkın iradesi her şey den üstündür. AK Parti hükümetine kadar milletin iradesine saygı duyulmadı. Şimdi ise her şeye milletimiz karar veriyor. 15 Temmuz gibi bir hadise yaşadık. O zaman da ülkemizi yok etmeye çalıştılar. Ama buna dur diyen yine aziz milletimiz, birlik ve beraberliğimiz oldu. Tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet altında ülke sevgisi olan herkes birleşti. Söz konusu vatan olunca bir olmayı başaran ve tüm dünyaya ders veren bir ülkeyiz. Bu süreçte belediye çalışmalarını, hükümet çalışmalarını eleştirenler olacak. Elhamdülillah belediye hizmetlerimizde bir sıkıntı yok canla başla çalışıyoruz, hükümetimizde her şartta milletimizin bekası için çalışıyor. Bu seçim normal bir seçim değil, Türkiye’nin seçimi. Yarınlara daha güçlü adım atacak bizlerin seçimi. Mazlum ülkelerin seçimi. Türkiye’den daha güçlü bir ülke yok. Referandum içinde yılmadan çalışacağız EVET ile sandıkları patlatarak tüm dünyaya yeni bir ders vereceğiz.” dedi.

Gölcük ziyareti sonrası il teşkilatının da katılımı ile sandık başkanları ile bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1