EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Yol Çöktü

Ayvalık’ta Yol Çöktü
14 views
03 Şubat 2017 - 10:40

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, ilçenin tek ana arteri olan Atatürk Caddesi’nin eski Otogar önünde ağır tonajlı bir aracın geçişinin ardından meydana gelen yol çökmesi korkuttu.

Geçtiğimiz yaz aylarında; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ ekipleri tarafından Şirinkent-Ayvalık merkez arasında yapılan ana su borusu çalışmaları sırasında açılan ana arterde, su borusunun montajının ardından üzeri kum ve çakıl ile örtülmüş ve yol asfaltlanmıştı.
Ancak, çöküntünün meydana geldiği noktada bulunan yer altı menfezi; bu yıl oldukça yoğun yaşanılan şiddetli yağışlar nedeniyle söz konusu kum ve çakılları denize sürükleyince, asfaltın altının boşaldığı ve bu yüzden de çökmenin yaşandığı öğrenildi.
Asfaltın çökmesiyle ana arter üzerinde hemen basit tedbirler alan vatandaşlar hemen Ayvalık Belediyesi ile BASKİ ekiplerine tehlike saçan çöküntüyü ihbar etti.
İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki trafik polis memurlarının önlem almasıyla olay yerine ulaşan Ayvalık Belediyesi Fen İşleriyle, BASKİ ekipleri kısa sürede çökmenin meydana geldiği noktada dolgu çalışmaları yaparak yoldaki tehlikenin sona ermesini sağladı.
Söz konusu çökmenin gece saatlerinde meydan gelmesi halinde ölümlü trafik kazalarına neden olabileceğini savunan vatandaşlar ise ilçedeki alt yapı sorunlarının had safhada olduğunu ve bu konuda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Ayvalık Belediyesi’nin bu konuda ciddi hamleler yapması gerektiğini belirttiler. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1