EGE GÜNDEM GAZETESİ

Vali Yazıcı’dan Bigadiç Ziyareti

Vali Yazıcı’dan Bigadiç Ziyareti
11 views
02 Şubat 2017 - 11:06

Vali Ersin Yazıcı Bigadiç İlçesi’nde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Vali Ersin Yazıcı çeşitli ziyaretler gerçekleştirmek üzere geldiği Bigadiç İlçesi’nde Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar ve ilçede görev yapan kurum amirleri tarafından karşılandı. Sonrasında beraberindekilerle Kaymakamlık binasına geçen Vali Yazıcı burada Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi ile Bigadiç Kaymakamı olarak atanan Altuğ Çağlar’a yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını temenni edip, çalışmalarında başarılar diledi.
KISA SÜRE İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK
Vali Ersin Yazıcı Kaymakamlık ziyaretinin ardından Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ile birlikte inşaat çalışmalarında sona gelinen yeni Halk Eğitimi Merkezi binasında incelemelerde bulundu.
Yüklenici firma yetkililerinden çalışmaların gidişatı hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, incelemeleri sırasında gördüğü eksiklikler konusunda uyarılarda bulundu ve eksikliklerin acil bir şekilde giderilmesini istedi.
BİGADİÇ KALESİ ZİYARETİ
Vali Yazıcı, daha sonra Bigadiç İlçesinin doğusunda bulunan MS. XI. yüzyılda yapılmış kalenin kalıntılarında inceleme gezisi gerçekleştirdi.
TEK BAŞINA BİR ÜRÜNÜ SUNMAK YETERLİ OLMUYOR
Vali Yazıcı, son olarak Hisarköy Termal tesislerinde yapılan tadilat çalışmalarını inceledi.
Tesisin Bigadiç turizmine büyük katkı sağlayacağını belirten Vali Yazıcı, ” Bu tesis gerek yurt dışından gerekse yurt içinden kentimize gelen turistlere de alternatif bir hizmet sunacak. Termal turizme ilgi artıyor. Tek başına bir ürünü sunmak yeterli olmuyor başka cazibe olanaklarını sunmamız gerekiyor. Termali, sağlık turizminin önemli hedefleri arasında değerlendirmeliyiz. Tesisin kış turizmin gelişmesine de önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Başkan Avcu’ya projeyi sahiplenmesinden dolayı da teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1