EGE GÜNDEM GAZETESİ

Saadet Partisi Bigadiç Kongresi Yapıldı

Saadet Partisi Bigadiç Kongresi Yapıldı
30 views
02 Şubat 2017 - 11:05

Bigadiç İlçesinde Saadet Partisi 6 .Olağan Kongresi yapıldı. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç ve İl Başkanı Ahmet Balaban’ın da katılımıyla Bigadiç Belediye Düğün salonunda yapılan kongreye tek aday Mehmet Özcan için delegeler oy kullandı.
Büyük bir katılımla yapılan Saadet Partisi İlçe Kongresinde Divan kurlunun seçiminin ardından İlçe Başkanı Mehmet Özcan konuşma yaptı. Kendi döneminde yaptığı çalışmaları anlattıktan sonra kürsüye Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç geldi.
Tongüç, İlçe Kongresinin hayırlara vesile olmasını dileyerek başladığı konuşmasında; “Balıkesir Kuvayi Milliyenin merkezi bu millet için , vatan için , bayrak için, elbette bu vatan için can vermeyi cana minnet sayan insanların zirve yaptığı bir yerde ,Balıkesir Kuvayi Milliyenin merkezi ve Bigadiç’te bizim için müstesna bir yer. Bigadiçli kardeşlerimizle böyle müstesna bir kongre vesilesi ile bir arada olmaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. ’’dedi.
ORTADOĞUDA YAŞANAN KARGAŞALAR İSRAİL ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARDIR
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç; ‘’Ortadoğada halen devam eden 1897 de BASEL toplantısından sonra bölgede bir çıban gibi yerleşen ve daha sonra 1948 de batılıların ve İngilizlerin hamleleri neticesinde bölgede İslam coğrafyasını kalbinin ortasına saplamış olan Siyonizm’in kurdurmuş olduğu İsrail ve onun etrafında yaşanan sıkıntılar. Bugün orta doğudaki bütün kargaşa, Irak ve Suriye’nin bölünmesi paramparça edilmesi diğer bölgelerin istikrarsızlaştırılması tamamen İsrail üzerinden yürütülen bir çalışmadır. Bugün DEAŞ ile ,ifade edilen bir takım örgütlerin kim tarafından ne şekilde kurulduğu bilinmezken orada bir devlet adı altında bir yapılanmayı geniş topraklar elde edilerek biranda büyütülen bu örgütler şimdi yok edilmek üzere gayret içerisinde ve dikkat ediniz Türkiye meseleye el atıncaya kadar hiç kimsede bir şey yapmadı. Güya 300 civarında Uçak inip kalkıyor terörü bombalıyor ama ortada hiçbir şey yok neden çünkü onamanda söyledim şimdide söylüyorum bu DEAŞ denen örgüt Türkiye’nin başını belaya sokuncaya kadar devam edilecek ve ettirilecek bir örgüttür. Nasıl bir örgüt ki hiç yönünü İsrail’e yönlendirmiyor hiç namlusunun ucunu İsrail’e uzatmıyor işi gücü Müslümanlarla ve Müslümanım diyen insanlarla uğraşmak burada bir problem olduğu ortadadır ve bugün İsrail’in güvenliği için yapamayacakları şey olmadığı gibi ileride bu topraklarını büyültmek için bugün bu örgütün birkaç saldırısını püskürtmek bahanesiyle Suriye’nin mevcut durumunun maalesef bölme parçalama konusun dada çabaları gayretlerinin yoğun olduğunu görmekteyiz.
KIBRIS MİLLİ GÖRÜŞ HAREKÂTIYLA BİTİRİLMİŞ MESELEDİR
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç; Kıbrıs meselesi çok önemli hale gelmiştir ki Cenevre’de bugün görüşmeler kesintiye uğrasa da yeniden başlayacaktır. Dert 1974 de Mehmetçik ile yani Mehmetçiğimizin kanıyla çizmiş olduğumuz sınırların bertaraf edilerek tamamen oradan askerin çekilmesi temelinde yoğun bir propaganda ve gayret yapıldığında ortadadır. Peki size soruyorum Suriye paramparça edilirken Irak paramparça edilirken neden Kıbrısta bütünleşme yoluna gidiyorlar Bu hiç normal görünüyormu el attıkları her yerde her şeyi paramparça etmeye çalışırlarken neden acaba Kıbrıs’ı birleştirmeye çalışıyorlar bu birleşmenin mümkün olamayacağını adına ne derseniz deyin meydana gelecek birlikteliğin kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyeceği ortadayken nedir bu gayret. Kıbrıs tabi bir uçak gemisidir Kıbrıs’ın mevcut durumu Türkiye’mizin güney sınırlarının tamamı kontrolü ile alakalı bir meseledir ve bugün Kıbrıs etrafında doğu Akdeniz’de bulunan doğalgaz rezervlerinin yüz yıl olarak enerji ihtiyacını İsrail giderecek rezervler olması Kıbrısın bu yol üzerinde olması doğalgaz rezervlerinin Avrupa’ya taşınması Kıbrıs üzerinden olması arzusu birilerinin iştahını kabartıyor .Kıbrıs hadisesi bizim için önemlidir.498 şehidimize mahal olmuştur Kıbrıs meselesi 1974 Milli Görüş Kıbrıs harekatıyla bitirilmiş bir meseledir.’’ dedi.
Referandumda kararımız Hayır gibi görünüyor
Referandum ile ilgili açıklama yapan İlyas Tongüç ‘Anayasa’da bazı değişikliklerin uygulanması için teklif sunduk ,bu teklifimiz kabul edilirse Evet diyebiliriz.Değişikliğimiz kabul edilemezse hayır diyeceğiz.Şuanda kararımız Hayır gibi görünüyor.’’dedi.

Konuşmaların ardından tek liste halinde girilen kongre delegelerin oy kullanmasına geçildi. Bigadiç İlçe Başkanı Mehmet Özcan yeniden başkan seçildi. Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Saadet Parti Balıkesir İl Başkanı Ahmet Balaban,Bigadiç’te bir dönem başarılı Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Göksel,Bigadiç Belediye Meclis üyesi Rasim Özkan,Saadet Parti İzmir İl Başkan vekili Cemal Arıkan,Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hasan Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe yönetimi ,Saadet Partisi Balıkesir İlçe Başkanları ve bir çok partili katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1