EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Ayvalık Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi
15 views
02 Şubat 2017 - 10:53

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısı, Orhan Peker Sanat Galerisi’nde gerçekleşti.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in başkanlığında yapılan toplantıda; Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelen doğal sit alanları ile ilgili yazının görüşülmesi, Kırlangıç Çok Amaçlı Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi Projesi kapsamında yer alan daha önce belediyenin kullanımında bulunulması planlanmış A blok, l. kat ve O blok zemin katın 5393 sayılı Belediye Kanununun “18 maddesi e bendi” çerçevesinde 03.08.2016 tarihli Meclis toplantısından alınan 210 sayılı kararına ilave olarak değerlendirilmesi konusunun görüşülmesi, Mülkiyeti belediyeye ait, Yeniköy mahallesi 132 ada 4 parselde bulunan mevcut binaların 10 yıllığına kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarılması konusunun görüşülmesi, belediyenin İller Bankası’ndan genel giderlerinin karşılanması için, teminat mektubu ile alınacak 3 milyonluk borçlanma için Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e yetki verilmesi konusunun görüşülmesi, Cumhuriyet meydanı ve Alibey Adası sahil düzenlenmesi işi nedeniyle İller Bankası’ndan faizler hariç 3 milyonluk borçlanma için Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e yetki verilmesi konusunun görüşülmesi, 5393 sayılı Belediye Kanunun 49.maddesi ve 3.fıkrası gereğince Ayvalık Belediyesi’nin sözleşmeli personel çalıştırılması konusunun görüşülmesi, Ayvalık Devlet Hastanesi eski binası içerisinde yer alan 1347 ada 23 parselde bulunan tomografi binasının üzerindeki tahsisin kaldırılması konusunun görüşülmesi ve İmar Dairesi’nden gelen konular masaya yatırıldı.
CHP’li Belediye Meclis üyeleri Ufuk Ova ve Nusret Kantarcı’nın yanı sıra Bağımsız Meclis Üyesi Arif Tünek’in mazeretleri nedeniyle katılamadığı toplantıda; gündem maddesinin ilk maddesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelen doğal sit alanları ile ilgili yazının görüşülmesi damgasını vurdu.
Konunun görüşülmesi sırasında; Ayvalık Kent Konseyi ile Ayvalık Tabiat Platformu Yürütme Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu gözlendi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelen doğal sit alanları ile ilgili yazıda Ayvalık Adaları Tabiat Parkı sınırları içinde bulunan Pateriça, Hakkıbey Yarımadası, Çiçek Adası ve Alibey Adası’nın bir bölümündeki mutlak koruma alanlarının, imara açılmasına olanak sağlaması riskine karşın konu İmar Komisyonu’na oy birliğiyle gönderildi.
Konunun kapsamlı olarak ele alınması için Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in önerisiyle DSP’li Belediye Meclis Üyesi Özge Toygar ile Ak Partili Sinan Oğuz Başkurt’ta bu konuda oluşturulan komisyona dahil edildi.
Şubat Ayı’nın 17’sine kadar komisyonun yapacağı çalışmanın ardından olağanüstü bir meclis toplantısıyla yeniden ele alınacak olan konuyla ilgili karar verilmesi ve bu yönde yol haritası çizileceği öğrenildi.
Toplantıda; Kırlangıç Çok Amaçlı Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi Projesi kapsamında yer alan daha önce belediyenin kullanımında bulunulması planlanmış A blok, l. kat ve O blok zemin katın 5393 sayılı Belediye Kanununun “18 maddesi e bendi” çerçevesinde 03.08.2016 tarihli Meclis toplantısından alınan 210 sayılı kararına ilave olarak değerlendirilmesi, Mülkiyeti belediyeye ait, Yeniköy mahallesi 132 ada 4 parselde bulunan mevcut binaların 10 yıllığına kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarılması, belediyenin İller Bankası’ndan genel giderlerinin karşılanması için, teminat mektubu ile alınacak 3 milyonluk borçlanma için Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e yetki verilmesi, Cumhuriyet meydanı ve Alibey Adası sahil düzenlenmesi işi nedeniyle İller Bankası’ndan faizler hariç 3 milyonluk borçlanma için Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e yetki verilmesi konuları kabul edildi.
5393 sayılı Belediye Kanunun 49.maddesi ve 3.fıkrası gereğince Ayvalık Belediyesi’nin sözleşmeli personel çalıştırılması konusunun görüşülmesi, Ayvalık Devlet Hastanesi eski binası içerisinde yer alan 1347 ada 23 parselde bulunan tomografi binasının üzerindeki tahsisin kaldırılması konusunun görüşülmesi konuları kabul edilirken, İmar Dairesi’nden gelen konular görüşülerek karara bağlandı. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1