EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yükü Hep Birlikte Taşıyacağız

Yükü Hep Birlikte Taşıyacağız
10 views
01 Şubat 2017 - 11:21

9 İlçe Ziraat Odası Başkanından oluşan heyet, Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.
Ziyarete; Bandırma Ziraat Odası ve Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Süleyman Dönmez, Erdek Ziraat Odası Başkanı Haluk Özgür, Susurluk Ziraat Odası Başkanı Özkan Gürkök, Manyas Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Danç, Sındırgı Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Balya Ziraat Odası Başkanı Mustafa Fındık, Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay, Kepsut Ziraat Odası Başkan V.Hüseyin Avcu, Havran Ziraat Odası Başkanı Adem Yakut katıldı.
İlçe Ziraat Odası Başkanları, sorumlu oldukları Ziraat Odası’nın faaliyetleri ve projeleri hakkında Vali Yazıcı’ya bilgi verdi.
Bir süre ziyaretçilerle sohbet eden Vali Yazıcı, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.
HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ
Balıkesir’in çok önemli bir tarım kenti olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Son yıllarda baktığımızda çiftçimize ürettiğinin yanında devletimizin teşvikini görüyoruz. Bu konuda kayda değer ödemeler yapıldığını da görüyoruz. Her şeyin en iyi şekilde yapılması için hep birlikte çalışacağız. Bu konuda odalarımızla birlikte çalışmalıyız.” diye konuştu.
BALIKESİR’İ HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
Balıkesir’in daha iyi bir konuma gelmesi için birlikte çalışılması gerektiğini vurgulayan Vali Yazıcı, “Ziraatın potansiyelini ve verimi artırmak için sizin projeleriniz olacak, biz de paydaş olacağız. Balıkesir’i hep birlikte yöneteceğiz. Elbette herkesin sorunu olacak ama çözmek için ortak akılla hareket edeceğiz. Yükü hep birlikte taşıyacağız. Görevimiz, vatandaşımızı tarım yönünden daha da güçlendirmek. Bir şehir bütün potansiyelleriyle beraber kalkınması, gelişebilmesi için tüm sivil toplum unsurlarıyla şehre enerji katacak herkesle birlikte hareket ettiğinde hedeflerine ulaşır ve şehrine de hizmet etmiş olur. “dedi.
ÇİFTÇİLERİMİZE ÖNEMLİ DESTEKLER SAĞLANDI
Vali Yazıcı, Türkiye’yi Doyuran İl Balıkesir’in sahip olduğu tarımsal ve hayvansal potansiyeli ekonomiye kazandırmak için, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere Balıkesir Valiliği himayelerinde üreticilere, çiftçilere önemli desteklerin sağlandığını söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1