EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sındırgı’da Başarı Düzeyini Arttırmak İçin Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi

Sındırgı’da Başarı Düzeyini Arttırmak İçin Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi
10 views
01 Şubat 2017 - 11:29

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Sındırgı Belediyesi eğitime her alanda destek olmaya devam ediyor. Okullara yapılan fiziki yardımların yanında öğrencilerin gelişimi için düzenlenen sosyal aktivitelerle desteklerini sürdürüyor. Kültür gezilerinden, tiyatral faaliyetlere, mahalle ligi turnuvaları ile öğrencilerin gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Sındırgı Belediyesi ev sahipliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile başarıyı arttırmak için okul müdürlerinin katılımı ile “Eğitim Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştay Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık’ın konuşmaları ile başladı.
Başkan Yavaş konuşmasında “ Eğitim yalnızca kitapları öğrencilere aktarmak değildir. Eğitim sadece doktor mühendis yetiştirmek değildir. Bunun en can alıcı örneğini 15 Temmuzda gördük. Esas eğitim vatanına, milletine bağımlı, ahlaklı gençler yetiştirmek kısacası ne meslek yaparsa yapsın adam gibi adamları kazandırabilmektir. Bizler de mücadelemizi bu doğrultuda sürdürüyoruz. Belediye olarak çalışmalarımıza bu konuda yön veriyor, gençlerimizin spor yapabileceği, vaktini değerlendirebileceği alanlar oluşturuyoruz. Görev alanımıza girmemesine rağmen okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını elimizden geldiğince gideriyoruz. Siz değerli eğitimcilerden ricam şudur ki; çocuklarımızın gelişimi için her fikri değerlendirelim. Yürüyüşümüz ve hedefimiz belli olsun. Başarı yalnızca sınavlarla ölçülemez. Ressam olsun, marangoz olsun ama yetiştirdiğimiz bireyler öncelikli olarak milli ve ahlaki değerlerini bilsinler. Ancak o zaman mutlu bir toplum oluşturulur. Bizler de hedefimize ulaşmış oluruz. Bunun yanında bir diğer konumuz da, biliyorsunuz ki ilçemiz turizm bölgesi ve turizm alanında gelişmeye devam ediyor. Bunun için de rehberlik yapabilecek bireylere ihtiyacımız var. Bu konuda da fikir ve desteklerini bekliyorum. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız. Yeter ki geleceğimizin teminatı gençlerimizi bilinçli ve mutlu bireyler olarak yetiştirelim.” Dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık ise “ Öğrencilerimizin başarı düzeyini arttırabilmek için öğrencilerimizin ve okullarımızın sürekli olarak takibini sağlayacağız. Sosyal aktiviteler ile eğitimlerine katkı sağlayarak yalnızca kitap üzerinden değil, sosyal bireylerin yetişmesi için yön vereceğiz. Bu tür toplantılar eğitim kalitesini arttırmak ve başarı seviyesini yükseltmek için önemli. Ancak aldığımız kararlar ve oluşturulan planlar kağıt üzerinde kalmasın. Bunun için takipte olacak, el birliği içerisinde gelecek neslin; değerlerini bilen, sosyal ve başarı seviyesi yüksek bireyler olarak yetişmesini sağlayacağız. “ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1