EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Kuvvetler Ayrılığının Olmadığı Bir Cumhuriyetin Sadece Göstermelik Adı Olacaktır”

“Kuvvetler Ayrılığının Olmadığı Bir Cumhuriyetin Sadece Göstermelik Adı Olacaktır”
15 views
01 Şubat 2017 - 11:18

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın gençliğinin hakkını veriyor.

Uzunca bir süredir Balıkesir’deki çalışmalarını aralıksız sürdüren Akın sivil toplum örgütlerini de ihmal etmiyor. Dün Balıkesir il merkezi çalışmaları kapsamında il örgütü ile birlikte Hacı Bektaş Kültür ve Tanıtma Derneğini ziyaret ederek dernek üye ve yöneticileri ile bir araya gelen Ahmet Akın anayasa değişikliği konusuna değinerek bazı değerlendirmelerde bulundu. Ahmet Akın burada yaptığı konuşmada “ Cumhuriyetimiz çok önemli. Laik, çağdaş cumhuriyetimizi her şeyden sakınmamız gerekiyor. Çağdaş demokratik cumhuriyetin en önemli kriteri kuvvetler ayrılığıdır. Kuvvetler ayrılığının olmadığı bir cumhuriyetin sadece göstermelik adı vardır. Gerçekte otoriter ve totaliter yönetimler iş başındadır. Ülkemizde her kesimin kendisini güvencede hissettiği, barış ve huzur içerisinde yaşadığı bir Türkiye isteyenlerin getirilen anayasa değişikliğine “hayır” demesi gerekiyor. Bu teklif bölücü bir tekliftir. Herkesi temsil eden meclisi dışlayan, etkisizleştiren, toplumsal kesimlerin yönetime ve kararlara katılımın önünü kapatan bir tekliftir. Anayasa değişikliği %50’den bir fazla oy alan bir kişi ve partisinin her şeye egemen olduğu, geri kalanların her şeyin dışında kaldığı bir düzen öngörüyor” dedi.
Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısının ardından partisinin Altıeylül ilçe kadın kollarının toplantısına katıldı. Yine Altıeylül ilçesinde gençlik kolları ile de bir araya gelerek güncel konuları değerlendi.
REFERANDUMDA ÜLKEMİZİN, VATANIMIZIN GELECEĞİ OYLANACAKTIR
Balıkesir İl örgütü ile birlikte İvrindi ilçe örgütünü ziyaret eden Akın daha sonra İvrindi’nin Kayapa, Okçular ve Yağlılar mahallerini ziyaret ederek hemşerileri ile bir araya geldi. Anayasa değişikliği sürecini ve getirilmek istenen tek adam rejiminin sakıncalarını anlatan Ahmet Akın “ Bu bir seçim değildir. Referandumun arkasından bir kazanan parti ya da kaybeden parti olmayacaktır. Bu geleceğimizi belirleyecek bir oylamadır. Demokratik, çağdaş bir ülkede huzur içinde mi yaşayacağız yoksa tek adam rejiminde otoriterleşmiş, demokrasisi ortadan kalkmış bir ülkede mi yaşayacağız, yüce Türk halkı olarak buna karar vereceğiz. O yüzden kullanacağımız oy her zamankinden daha önemli. Ben tüm sağduyulu hemşerilerimden vatanımızın geleceğini, çocuklarımızı, torunlarımızı düşünerek oy kullanmalarını rica ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1