EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’de Da(Ya)Nışma Meclisi Toplandı

Karesi’de Da(Ya)Nışma Meclisi Toplandı
20 views
31 Ocak 2017 - 11:15

AK Parti Karesi İlçe Teşkilatı Ocak Ayı Olağan Danışma Meclisi Toplantısı yoğun bir katılım ile Karesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
AK Parti Karesi İlçe Başkanı Avukat Kemal Aydemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, AK Parti İl Başkanı Av.Hasan Demiraslan, İl Teşkilat Başkanı Ahmet Akyıldız,İl Başkan Yardımcısı Ahmet Rusuhi Kasapöz ve İlçe Koordinatörleri, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri,Kadın ve Gençlik Kolları Teşkilatı ve Mahalle yönetimlerinin hazır bulundu toplantı büyük bir çoşku ile şölene dönüştü. Divan Başkanlığını Ekonomik İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Kısaer’in yaptığı toplantıda üyelikleri ise Karesi İlçesi Birim Teşkilat Başkanları Muharrem Savaş, Hilal Gökçen ve Özmen Karadağ üstlendi.
Karesi Teşkilatı ve Karesi Belediyesi Faaliyet filminin izlenmesinin ardından Kadın Kolları Başkanı İlknur İnan ve Gençlik Kolları Başkanı Hakkı Marmaralı’nın ardından sözü alan AK Parti Karesi İlçe Başkanı Avukat Kemal Aydemir yaptığı genel bir değerlendirmenin ardından referandum sürecine dair şunları söyledi, ‘Referandum, yeni Türkiye hedeflerinin milletimizden bir kez daha onay alacağı Türkiye’nin geleceğe emin adımlarla ilerleyeceği bir dönüm noktası olması sebebi ile tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızla beraber gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz. Milletimiz referandum da Türkiye’nin geleceğini oylamakla kalmayacak, ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizi de oylayacak ve onaylayacaktır.Türkiye’yi bugünlere milletimizle beraber taşıdık geleceğe de Allah’ın izni ile milletimizle beraber taşıyacağız mahallelerimizden, ilçelerimize, ilçelerimizden şehirlerimize kadar her kademede daha fazla iş üreterek daha fazla proje üreterek dünya lideri bir ülkeyi inşallah hep beraber inşa edeceğiz.’ dedi.

Aydemir’den sonra kürsüye çıkan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediyesinin çok yeni bir belediye olmasına rağmen hizmet belediyeciliği, sosyal belediyecilik,kültürel belediyecilik noktasında önemli mesafeler katettiğini söylerken o da referandumun önemi üzerine vurgu yaparak şunları söyledi ‘ Evet çok kıymetli yol arkadaşlarım, yine tarihi bir sürece hep birlikte girmek üzereyiz, hepinizin bildiği üzere Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek bir referandumun arifesindeyiz..Güçlü bir Türkiye, Güçlü bir Gelecek için yollara düşme vakti geldi. Kapı kapı dolaşıp, insanımızın kafasında var olan soru işaretlerini yok etmek boynumuzun borcu..Bunu kendimizden ziyade, ülkemiz için, çocuklarımız, torunlarımız için yapmak zorundayız..Bir daha bu ülkede darbeler, kaos ortamları yaşanmasın, ülkemizdeki istikrar ve huzur ortamı bozulmasın diye vatansever milletvekillerimizin yoğun çaba ve oyları ile halkımızın önüne getirdiği sandıktan istediğimiz neticeyi almak için çok çalışmalı ve bu anayasal değişikliğin neden gerekli olduğunu iyi bir şekilde vatandaşımıza anlatmalıyız. Bizim teşkilatımızın da bunu başaracağından asla şüphemiz yoktur.’dedi.
Son olarak söz alan İl Başkanı Av. Hasan Demiraslan ise salonun hınca hınç dolu olmasının kendisini mutlu ettiğini, bu azim, birliktelik ve şevk ile Allah’ın izni ile hem Karesi İlçesinde, hem Balıkesir İl Genelinde hem de Türkiye’de güzel bir neticenin elde edileceğine emin olduğunu söyledi.
Toplantı hep birlikte söylenen ‘GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN, KARARIMIZ EVET’ mesajı ile son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1