EGE GÜNDEM GAZETESİ

CHP Heyeti Oda Başkanları İle Bir Araya Geldi

CHP Heyeti Oda Başkanları İle Bir Araya Geldi
11 views
30 Ocak 2017 - 11:21

CHP İl Başkanı Ender Biçki, Tekirdağ CHP Vekili Candan Yüceer, Balıkesir CHP Vekilleri Ahmet Akın ve Mehmet Tüm,CHP il yönetim kurulu ve CHP edremit ilçe başkanı Yusuf sel ile Şoförler ve otomobilciler odası, Madeni is ve elektrikçiler odası, bakkallar ve bayiler odası, lokantacılar ve fırıncılar odası, esnaf ve sanatkarlar odası, inşaatçılar odası, terziler ve tuhafiyeciler odası, ayakkabıcılar odası, berberler ve kuaförler odası, kahveciler ve çaycılar odası başkanları ile bir araya geldi.
İl Başkanı Ender BİÇKİ ve heyeti esnaf ziyaretlerini sürekli gerçekleştirdiklerini belirterek “Bizi konuk ettikleri için oda başkanımıza teşekkür ediyorum. Burada sizlerle birlikte olmak bizim için onur ve gurur verici. Merkezde de oda başkanlarımız ile sürekli iletişim içerisindeyiz. Ülkemiz için şehrimiz için esnaflarımız bizlerin baş tacı. Bu toprakların kaderinde büyük etkisi olan esnaflarımızın her zaman yanındayız. Onların görüşleri bizler için önemli. Her ortamda da birlikte olduğumuzu dile getirmek istiyorum. Türkiyemiz bataklıkta yüzüyor. Ne yazık ki sıkıntılar artarak devam ediyor. Bizler parti binamızın bulunduğu konumda esnaflarımız ile yıllardır içli dışlıyız. Bakkallık yapan küçük esnaf kepenk kapatıyor. Yaşanan ekonomik bunalımı kimse inkar edemez. Birileri çıkmış (dolarları bozdurun) diyor. Kepenk kapatan esnaf, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar nereden dolar alıp bozdursun? Kendilerinin kullanmış olduğu malzemelerin hemen hemen hepsinin döviz üzerinden alındığını, dövizdeki bu artışın sanayi esnafını iş yapamaz noktaya getirdiğini işittik, bunu hükümet yetkilerinin yeni seçilen ABD başkanına ve piyasaların bunu fiyatlandırmasına bağlaması söylendiğinin gerçek dışı olduğunu artık bunlara kimsenin inanmadığını birebir esnafımızdan dinledik.

Hükümet yetkililerinin ve Cumhurbaşkanımızın her söyleminin ülke ekonomisine bomba etkisi yaptığını, ülkemizde ki ekonomik istikrarsızlığın , siyasi güvensizlik nedeniyle yaşandığını belirttiler.

Adeta borç batağında olduklarını, parçaçı diye tabir edilen malzeme aldıkları esnafın kapısının önünden biriken borçlar nedeniyle utanarak geçtiklerini anlattılar. Devlete olan borçlarını yapılandırdıklarını yarın ilk taksiti ödemeleri gerektiğini , ama kasalarının bomboş olduğunu gösterdiler.Yapacak bir şey yok kira , elektrik , su , iş yeri giderleri ancak karşılanıyor , eve de aç kalmayacak kadar bir şeyler götürüyoruz , ama anlaşılan o ki yapılandırma taksitlerini yine ödemek nasip olmayacak dediler.
İKTİDAR YÖNETİCİLERİ HAYAT PAHALILIĞINI MAHVETTİ
Hayat pahalılığının kendilerini mahvettiğini , araçlarına 20 liralık gaz alıp eve 2 torba kömür götürebilip , çocuklarına 5 lira harçlığı zor verip , ancak kesildiğinde yine borç harç ile elektrik faturalarını ödeyebildiklerini buğulu gözlerle anlatmaya çalıştılar.
SANDIKTAN ÇIKACAK HAYIR İLE CHP KADROLARI ÜLKENİN TEMİNATIDIR
Kendilerine ülkemizin acilen sıcak bir yeni kana , güven ortamına , istikrara , hak ettiği şekilde yönetilmeye ihtiyacı olduğunu , bunun adresinin de sandıktan çıkacak HAYIR ile CHP kadroları ve iktidarı olduğunu belirtiyoruz.
AKP İKTİDARI BAŞKANLIK SİSTEMİ İLE DAHA DA KARANLIĞA İTİYOR ÜLKEMİZİ
Ülkemizin kaynaklarının har vurulup harman savrularak talan edildiğini , ülkemizin öz kaynak ve insan gücünün fazlasıyla yeterli olduğunu, ancak basiretsiz , tutarsız , güven ve umut vermeyen AKP iktidarının her geçen gün bizleri Başkanlık Sistemi ile de daha da karanlığa ve çamura sürüklüyor.

Tüm ziyaretlerimizde açıkça şunu görüyoruz ki , milletimiz AKP iktidarının ve işbirlikçilerinin ipini çekmiş , bu zulmün bitmesi için sandığı bekliyor. Beraber ıslandık biz yağmurlarda diyen iktidara sesleniyoruz. Halk yolun sonu görünüyor, bunu yüksek sesle omuz omuza söylemeye başladık. Ülkemiz için bu gidişata birlikte HAYIR diyerek dur diyebiliriz. Ülkemizin kaderini birlikte olursak değiştirebiliriz.”

ifadelerini kullanarak tekrar bizi konuk eden Oda başkanlarına CHP olarak bizleri dinledikleri için teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1