EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ataş,Teşkilatlar Tarih Yazmalı

Ataş,Teşkilatlar Tarih Yazmalı
12 views
30 Ocak 2017 - 12:06

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığının düzenlediği Genişletilmiş İl Danışma Meclisi hafta sonu Balıkesir Öğretmen Evinde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Referandum öncesi teşkilatlardan seferberlik ilan etmek suretiyle, Türkiye’nin son 100 yılının en önemli projesi olan bu seçimde teşkilatlardan yeni bir tarih yazmalarını istedi. Teşkilatların çalışmalar sırasında topluma neden ‘evet’ demesi gerektiğini iyi anlatmalarını isteyen Ataş, millet tarafından sevilmeyenlerin hesap verme devrinin Anayasa ile sona ereceğini söyledi.
AKPARTİ İL DE YENİ DÖNEM
Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda ilk olarak konuşan Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, yeni bir döneme girdiklerini kişi ayırt etmeden kardeşliği büyüteceklerini söyledi. Demiraslan, “AK Parti kadroları olarak bir görev değişikliği yaşandı. 8 Aralık itibarı ile görevim tebliğ edildi. AK Parti olarak yeni bir döneme girdik. Gençlik ve kadın kollarında yeni yapılanma için hızlı hareket ediyoruz. AK Parti mazlumun, garibanın yanında, zalimin karşısındadır. AK Parti başarıların partisidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede iş nasıl yapılır, siyaset nasıl yapılır bize öğretmiştir. Bizim rol modelimiz bellidir. Önderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Liderimizin bu kutlu davada yapacağı mücadeleye omuz vereceğiz. Gezi eylemlerine şahit olduk ama hiç biri 15 Temmuz kadar canımızı acıtmadı. Bu hainler ülkemizi bölmeye çalıştılar. Bu hainler kardeşi kardeşe kırdırtmaya çalıştılar. Bu teröristler, helikopter ve uçaklarla askerlerimiz şehit ettiler. Bu hainler, AK Parti hükumetini devirmeye çalıştılar. Bu hainler Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmeye çalıştılar. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın ifadesi ile ‘Halkın gücü tankın gücünü yendi” dedi.
BÜYÜKŞEHİRE BAŞKAN VEKİLİ ÇOBAN
Daha sonra konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Çoban, belediyenin yaptığı hizmet ve devam eden projelerinden bahsetti.
KEPSUT YOLUNDAN BAHSETMEDİ
Milletvekili Kasım Bostan, ise Milletvekilleri olarak mecliste yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 1 Kasım’da verdikleri vaatleri birer birer meclise getirerek yerine getirdiklerini belirten Bostan, 1 yılda 40 kanun çıkardıklarını söyledi.
TEŞKİLAT AK YÜZÜMÜZ
Ak Parti Milletvekili Sema Kırcı da, terörün fazlalaştığı şu dönemde Anayasa değişikliğine olan ihtiyacın arttığını söyledi. Kırcı, “Sizlerle çok zorluğu aştık. Balıkesir’de yüzümüzü ak eden teşkilatımızla referandum sürecini geçireceğiz. Memlekette terör varken, Anayasa paketinin sırası mıydı diyorlar, evet tam da zamanıydı. İnşallah sizin desteklerinizle, seferberlik halinde başlayan referandum sürecini güzelce atlatacağız. Kapı kapı gezip, evet’i anlatacağız. Geleceğin Türkiye’sini kurmak için çabalayacağız” dedi.
CHP KENDİ ÖZ GEÇMİŞİNE BAKSIN
Küsüye gelen bir diğer Milletvekili Ali Aydınlıoğlu da, “Ülkemiz önemli badireler atlatarak gidiyor. Yoğun süreçte 15 Temmuz hain darbe girişimi geliyor. 242 şehidimize rahmet diliyorum. 2 bin 193 gazimize şifalar diliyorum. AK Parti 14 yıldır yeni projeler ortaya koyuyor. Türkiye’de AK Parti kadroları kadar milletimizin kaderi ile iç içe geçmiş bir kadro daha yoktur. Diplomatik, politik saldırılara karşı dimdik ayakta duruyor. Dünyanın hiçbir ülkesi hem PKK, FETÖ, DEAŞ gibi terör örgütleri ile aynı anda uğraşmamıştır. Bin yıllık kardeşliğimizi bozmak istiyorlar. Referandumda rejim değişikliği değil, tek adam rejimi değil bunu söyleyen CHP kendi geçmişine baksın. Türkiye’nin geleceği aydınlık” dedi.
TEŞKİLATLAR BÜYÜK BİR AİLE
Toplantıda daha sonra konuşan İstanbul Milletvekili ve AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca, AK Parti teşkilatlarının büyük bir aile olduğunu söyledi. “Bugün çalışmazsanız, yarın için çok geç kalırsınız” diyen Karaca, Referandum hedefinin yüzde 60 olduğunu hatırlatarak, Balıkesir’den yüzde 60 evet çıkmasını beklediklerini söyledi.
CUMHURBAŞKANI VE MECLİS HER İKİSİ BİR DENGE
Son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ise yeni Anayasa ve Referandum hakkında bilgi verdi.
Ataş, teşkilatlarından tarihi bir çalışma talep ederken, Balıkesir’den referandumda yüzde 60’ın üzerinde evet çıkmasını istedi. Ataş, konuşmasında özetle şunları dile getirdi. “Şimdi Anayasa değişikliği ile Türkiye’de yapılmak istenenler neler biraz ona değinmek istiyorum. Keşke şurada bir yazı tahtası olsaydı size sunabilseydim. Size kurumları sıralayayım. Cumhurbaşkanlığı var, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) var, TBMM’den çıkan bir hükümet var, bir tarafta Türk Silahlı Kuvvetleri var, bir tarafta Anayasa Mahkemesi var, Danıştay var, Yargıtay var, Sayıştay var. Şimdi millet zannediyor ki Türkiye’yi hep iktidarlar yönetir. Bakmayın siz Recep Tayyip Erdoğan’ın adam gibi liderliği var da millet bunları çok hissetmedi. Bu ülkede ihtilalleri kim yaptı. Değerli arkadaşlar siz millet olarak seçtiğiniz milletvekillerinden oluşan TBMM içerisinden çıkan hükümet ile Türkiye’yi yönetmeye çalışırsınız. Ama milletin seçmediği Türk Silahlı Kuvvetleri bir gün gelir darbe yapar bütün Türk Milleti iradesini siler alır. Hepimiz bunları geçmişte yaşadık. TBMM de kanun çıkarırsınız, bu kanunlarla Türkiye’yi yönetmeye çalışırsınız bir siyasi parti veya kurum gider Anayasa Mahkemesi’ne müracaat eder sizin iradenizi elinizden alır. Yaşandı bunlar. O halde Yargıtay’da, Danıştay’da, Sayıştay’da bunlar yaşanıyor mu? Yaşanıyor. Az önce milletvekilimiz Kasım bey bahsetti. Dursunbey-Kütahya karayolu ihalesi yapıldı ancak birisi itiraz etti yol kaldı. Kim yönetiyor Türkiye’yi, bürokratlar yönetiyor. Bürokratları kim atıyor, hükümetler atıyor. Hükümetler atıyor da, o bürokratı görevden almaya çalışırken idare mahkemeye müracaat ediyor 3 ay sonra göreve iade ediliyor. Gerile gerile oturuyor. Ve siz yönetici pozisyondaki insanları görevden alamıyorsunuz.
Demek ki bu ülkeyi 100 kişilik bürokratik oligarşi yani buna askeri yönetim diyebilirsiniz, buna yargıda bugüne kadar yer edinmiş millete hesap vermeyen kişiler tarafından bu müdahaleler yapıldı mı Türkiye’de. Yapıldı değil mi. Şimdi diyoruz ki bu Anayasa değişikliği ile birlikte, yapacağınız referandum ile birlikte bu ülkenin millet tarafından seçilmiş olduğu idarecileri millete hesap verecek. 5 yılda bir başarılıysa seçilecek, başarısızsa gidecek. Yetkiyi de, bürokratik atama yetkilerini Cumhurbaşkanına veriyor. Cumhurbaşkanlığı yönetiminde kurulacak hükümete veriyor. İstediği bürokratı alacak, istediği bürokratı atayacak. Milletin kafasını karıştırmak için bir takım dedikodular çıkarıyorlar. Tek adam, diktatör, padişahlık, halifelik saçma sapan bir takım ipe sapa gelmez ifadelerle. Efendim Cumhurbaşkanı’na o kadar çok yetki veriliyor ki, meclisi fes edecek. Değerli arkadaşlar meclisi fes etme yetkisi şuan Cumhurbaşkanı’nda zaten var. Şuanda Cumhurbaşkanı meclisi isterse fes edebilir. Ediyor mu, etmiyor. Bu tamamen milletin kafasını karıştırmaya yönelik girişimlerdir. Şöyle söyleyeyim Cumhurbaşkanı referandumdan evet aldı ve yeni yönetim göreve başladı. Eğer Cumhurbaşkanı seçime gitme kararı almak isterse meclisin kendisi seçime gitmek zorunda. Meclis seçime gitme kararı alırsa Cumhurbaşkanı değişsin diye, mecliste seçime gitmek zorunda. Yani her ikisi bir dengeye oturmuş vaziyette”
Daha sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1