EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ahmet Akın Edremit’teydi

Ahmet Akın Edremit’teydi
17 views
30 Ocak 2017 - 11:31

Ahmet Akın hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. Her gününü bir ilçeye ayıran CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın dün partilileriyle birlikte çalışmalarını Edremitte sürdürdü.
TÜM YURTTAŞLARIMIZA TEK ADAM REJİMİNİN GETİRECEĞİ FELAKETİ ANLATACAĞIZ
Edremit ilçe örgütünde il yönetimi, ilçe yönetimi, milletvekilleri ve partililerin katıldığı bir toplantı yapılarak referandum süreci görüşüldü. Referandumda neden “hayır” denilmesi konusu ile bu konuda yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantıda Ahmet Akın “ anayasa değişikliği tek başına Cumhuriyet Halk Partisini ilgilendirmiyor. Partilerden bağımsız bir konu. Cumhuriyetimiz ve Cumhuriyetimizin kazanımları ile ilgili. Ama en büyük görev bu ülkenin kurtarıcısı ve kurucusu olarak yine bize, yani CHP’ye ve CHP’lilere düşüyor. Hangi partiye oy verdiğine bakılmaksızın tüm yurttaşlarımıza tek adam rejiminin getireceği felaketi anlatmalıyız. İlçe ilçe, köy köy geziyoruz. Balıkesir halkı çok ilgili. Ben inanıyorum ki Balıkesir’liler bu ucubeye geçit vermeyecek. Bunu görüyorum. Yılmadan, yorulmadan bunu anlatmayı sürdüreceğiz. AKP elinde bulundurduğu güç ve propaganda araçlarıyla her türlü karalamayı, iftirayı ve çarpıtmayı yapacak. Ama biz yılmayacağız. Atalarımızın Kurtuluş savaşında yaptığı fedakarlık gibi fedakarca çalışacağız ve kazanacağız. Tek adamdan alınıp millete verilmiş olan egemenliğin tekrar tek adama verilmesini engelleyeceğiz” dedi.
İl ve ilçe örgütü ile birlikte Edremit’te esnaf ziyareti de gerçekleştirildi. Bu ziyaretlerde de konu yine Anayasa değişikliği referandumu oldu. Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın da yer aldığı heyet Edremit Esnaf ve Sanatkarlar Odasını da ziyaret ederek hem esnafımızın sorunları hem de Anayasa değişikliği konusunda karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.
CUMHURİYET SAVAŞ ALANLARINDA KURULDU
CHP Edremit ilçe Örgütü tarafından düzenlenen ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ile İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in konuşmacı olarak yer aldığı “Anayasanın Götürdüğü” konulu panele de katılan Ahmet Akın burada yaptığı konuşmada “Türkiye Cumhuriyeti bize altın tepsi içerisi nde sunulmadı. Başta büyük devlet adamı Mustafa kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve atalarımız tarafından savaş alanlarında canlarını, kanlarını feda ederek kazanıldı. Bu mücadele sonunda egemenlik tek adam olan padişahtan alınarak millete verildi. Egemenliğin tek ve yegane sahibi milletten alınıp yeniden tek adama verilmesi kabul edilemez” dedikten sonra tek adam rejimi değişikliğini getirenlere seslenerek “siz kim oluyorsunuz da milletimizin savaş alanlarında elde ettiği egemenliği tekrar tek adama veriyorsunuz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1