EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yeşille Mavinin Kucaklaştığı Nadide Kent

Yeşille Mavinin Kucaklaştığı Nadide Kent
11 views
28 Ocak 2017 - 17:41

Balıkesir, bu yıl da Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) yerini aldı.
Doğu Akdeniz ve Avrasya bölgesinin en önemli turizm buluşmasını gerçekleştiren ve dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan EMITT Fuarı, 21. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 85 ülkeden 4 bin 550 kurum, kuruluş ve beldenin yer aldığı fuar, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı , Vali Ersin Yazıcı, İl Valileri, Belediye Başkanları, kurum, kuruluş, dernek ve oda temsilcilerinin katılımı ile görkemli bir törenle açıldı.
BALIKESİR’İ ANLATMAK GÜZEL BİR DUYGU
Balıkesir Valiliği, Balıkesir’i ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak ve sahip olduğu yerel dinamikleri harekete geçirmek amacıyla İzmir’le başlayan tanıtım atağına Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde 26-29 Ocak 2017 tarihlerinde 21.kez düzenlenen , “2017 EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı” ile devam ediyor. EMİTT Fuarında açılan stantta Balıkesir’in tarihi, kültürü ve yöresel zenginlikleri tanıtılıyor.
İLİMİZİN TANITIMI İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS
Vali Ersin Yazıcı, fuar hakkında yaptığı açıklamada, “21. EMITT 2017 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda açtığımız Balıkesir standıyla ilimizin tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin tanıtılması ve ilimize gelen turist sayısının artırılması amaçlanmaktadır. Dünyanın her tarafından sektör temsilcileri burayı ziyaret ediyor. İlimizin tanıtımı için büyük bir şans. Seyahat acenteleri, tur operatörleri ve oteller başta olmak üzere çok sayıda sektör temsilcisi fuara katılıyor.Fuarda açmış olduğumuz standa yöresel lezzetlerimizi, ürünlerimizi ziyaretçilerimize ikram ediyoruz.Fuarda ilimizi tanıtmak için uluslararası tur operatörleri ve turizm yatırımcıları ile toplantı ortamı düzenliyoruz. Fuarda yine ilimizin 2017 yılına yönelik hazırlıklarını ve çalışmalarını da anlatacağız. İlimizin dış dünyaya yönelik adımları, çalışmaları ve hazırlıklarını geniş kapsamlı olarak anlatmaya çalışacağız. 4 gün sürecek tanıtım fuarında, her gün bir etkinlik yapılacak. Sivil toplum örgütleri, belediyelerimiz, kurum ve kuruluşlarımız, esnaf ve iş adamlarımız kendi yöreleri ve işlerini tanıtacak standlar açacak. Balıkesir standımıza İstanbul’da yaşayan tüm hemşehrilerimizi, tüm turizm sektörü temsilcilerini ve vatandaşlarımızı davet ediyorum. “diye konuştu.
AMACIMIZ, BALIKESİR’İ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK
Balıkesir’in tanıtılmasında kentin tüm dinamiklerine büyük bir görev düştüğünü vurgulayan Vali Yazıcı, “Balıkesir’e kazandırılacak her değer, her katkı Balıkesir’in daha da gelişmesine, insanların refah seviyelerinin daha da yükselmesine vesile olacaktır. Dolayısı ile Balıkesir’de yaşayan herkesin kente sahip çıkması ve kentin tanıtımında rol alması gerekiyor. İlimizin tüm zenginliklerini bu tür fuarlarda tanıtmak ve marka değerini artırmak istiyoruz. Balıkesir doğal güzellikleri, yöresel zenginlikleri ve tarihi geçmişi ile önemli bir kent. Balıkesir’in marka ürünlerinin pazar payını artırmak istedik.Bunun için tanıtımlarımızı yapıyoruz. Burada amacımız Balıkesir’in zengin kültürünü, doğal güzelliklerini ve marka ürünlerini tüm dünyaya etkin bir şekilde tanıtmaktır.” diye konuştu.
ŞEHRİN SAHİP OLDUĞU ÖZELLİKLERİN TÜMÜNÜ YÜREĞİNDE BARINDIRIYOR
Tarihi, kültürü, doğası, doğal ürünleri başta olmak üzere birçok şehrin sahip olduğu özelliklerin tümünü yüreğinde barındıran Balıkesir’in turizm organizasyon ve fuarlarıyla tanıtılmasının oldukça heyecan verici ve mühim olduğunu belirten Vali Ersin Yazıcı, “Şehrin tanıtımının yapılması ve ekonomik yapısının canlanması için turizm tanıtım alanında çalışmalarını arttırdıklarını”. söyledi.
BÜYÜK BİR FIRSAT
Bu fuarların, şehrimizi görmemiş ve görme fırsatı bulamamış olanların şehrimizin eşsiz doğasını ve büyük bir kültür hazinesi olduğunu göstermek için büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Vali Yazıcı,”Balıkesir’in daha iyi tanıtılması adına çeşitli etkinlik ve gösterilerle daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz .”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1