EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kafaoğlu: “Güç birliği yaparak üretimi ve istihdamı arttırmamız lazım”

Kafaoğlu: “Güç birliği yaparak üretimi ve istihdamı arttırmamız lazım”
11 views
28 Ocak 2017 - 17:44

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Atatepe sanayi esnafı ile bir araya gelerek hasbihal etti, esnafın sıkıntılarını dinledi.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman, Altıeylül AK Parti Belediye Meclis üyesi Hasan Avcı ve Murat Adısanoğlu ile birlikte Atatepe Sanayi Sitesinde esnafları ziyaret ettiler. Esnaflarla iş yerleri ve üretim üzerinde görüşmeler yapan Başkan Kafaoğlu İşletmelerin ürettikleri ürünleri inceledi. Kafaoğlu incelemeler esnasında: ‘‘Burada Atatepe de bir sanayi sitemiz var. Burası vatandaşlar tarafından fazla bilinmiyor. Geniş bir alan içerisinde 200 üyesi var, fakat 1000 civarında üyeyi kabul edebilecek bir potansiyeli bulunuyor. Balıkesir büyüyor. Balıkesir gelişiyor, bir cazibe merkezi haline geliyor. Onun için biz de sanayi sitesindeki esnafımızı ziyaret ederek sorunlarını, problemlerini ve sıkıntılarını yerinde gördük. Dertler sorunlar paylaşıldıkça azalır. Bir taraftan sanayi sitesi yönetimi, diğer taraftan biz yerel yönetimler olarak güç birliği yapacağız. Buranın sorunlarını çözme noktasında ciddi bir gayretimiz olacak. Çünkü insanlarımız burada iş üretiyorlar. İstihdam oluşturuyorlar. Üretim yapan insanların önündeki engelleri kaldırmak lazım. Türkiye’nin üretim yapmaya ihtiyacı var. Özellikle içinde bulunduğumuz bu süreçte güçlerimizi birleştirerek üretimi ve istihdamı arttırmamız lazım. Her geçen gün sorunların bir bir çözüldüğünü hep birlikte göreceğiz’’ dedi. Başkan Kafaoğlu birlik ve beraberlik mesajı verirken sözlerine şöyle devam etti, ‘‘Artık daha fazla birlik ve beraberlik içinde koşmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz sürecini yaşadık. Türkiye’yi bölmek parçalamak isteyen hainleri bu millet göğsünü siper ederek bertaraf etti. Şimdi ise ekonomik savaş var. Daha fazla üreteceğiz, daha fazla çalışacağız. Hiç motivasyonumuzu kaybetmeden dayanışma ve birlik beraberlik içerisinde tüm engelleri aşacağız’’ dedi.
Başkan Kafaoğlu’nun ziyareti üzerine memnuniyetini dile getiren Atatepe Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Demir ise, ‘‘Başkanımıza dertlerimizi anlattık o da çözüm yollarını bize tarif etti. Güç birliği yaparak en kısa zaman da Atatepe’yi Balıkesir sanayisinin hizmetine sunacağız. Altıeylül Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nda bizi ziyaret eden ilk belediye başkanı olduğu için ayrıca çok teşekkür ederim’’ şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1