EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ahmet Akın Referandum Çalışmasını Susurluk’ta Sürdürdü

Ahmet Akın Referandum Çalışmasını Susurluk’ta Sürdürdü
17 views
28 Ocak 2017 - 17:50

Referandum çalışmaları hareketlendi. TBMM çalışmalarına ara verir vermez sahaya çıkan Ahmet Akın ilçeleri dolaşarak anayasa değişikliğine neden “hayır” denilmesini gerektiğini anlatıyor.

Dün de Susurluk’ta çalışma yapan Ahmet Akın ilk olarak partisinin ilçe örgütünde ilçe yöneticileri ve partilileri ile bir araya geldi. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduktan, yapılacak çalışmaları planladıktan sonra, ilçe yöneticileri ile birlikte Susurluk Kaymakamı Yalçın Sezgin’i ve İlçe Emniyet Müdürü Nafi Emre Uçar’ı ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi.
SUSURLUK ŞEKER FABRİKASININ FAALİYETE BAŞLAMASINI BEKLİYORUZ
Susurluk esnafını da ziyaret eden Akın, esnaf ile referandumu, ekonomiyi, esnafın sorunlarını konuştu. Susurluk Ziraat Odası Başkanı Özkan Gürkök ve oda yöneticilerini ziyaret ederek birlikte tarım kesiminin sorunlarını değerlendirdiler. Şeker – İş Sendikası Susurluk Şubesine de bir ziyaret gerçekleştiren Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve beraberindekiler Şube Başkanı İsmail Karadayı ve sendika yöneticileri ile bir süre sohbet ettiler. Bu ziyaretlerde öne çıkan konu Susurluk Şeker fabrikası oldu. Ahmet Akın “ Susurluk ve bölge ekonomisi için çok önemli bir değer olan şeker fabrikasının faaliyetini sürdürmüyor olması üzüntü verici. Bunun için Ankara’da elimizden geleni yapıyoruz. İlgili ve yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Beklentimiz şeker fabrikasının tekrar faaliyetine başlaması. Bu konuda elimizden geleni yapmaya kararlıyız” dedi.
TÜRKİYE BİR EKONOMİK KRİZ ORTAMINDA
Susurluk Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret ederek oda başkan ve yöneticileri ile ekonomideki güncel gelişmeleri değerlendirdiler. Ahmet Akın bu ziyaretlerde yaptığı değerlendirmede “ Ekonomi alarm veriyor. Ülke bir ekonomik kriz ortamında. Uygulanan yanlış ekonomi politikalarının sonucu yatırımlar durmuş, işsizlik almış başını gitmiş, kur rekorlar kırmış vaziyette. Biz CHP olarak bu konularda hep yapıcı eleştirilerimizi ve önerilerimizi yaptık yapmayı da sürdürüyoruz. Ama AKP ben yaparım olur havası içerisinde ekonomiyi bu noktalara getirdi” dedi.
HALKIMIZ TEK ADAM REJİMİNE “HAYIR” DİYECEKTİR.
Susurluk ilçe merkezindeki çalışmalarını tamamladıktan sonra Göbel ve Ümit mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulunarak “ Biz ülkemizin, vatanımızın geleceği; cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için TBMM’de bu anayasa değişikliğinin geçememesi için büyük bir mücadele verdik. Ama sayımız yeterli olmadı. Orada anlattık. Şimdi de halkımızın ayağına giderek tek tek anlatıyoruz. Anayasa değişikliği ülkemizin hayrına değildir. Biz sizlere neden “hayır” demeniz gerektiği konusunda yüzlerce neden sıralayabiliyoruz. “Hayır” demediğinizde ülkemizde bir tek adam rejimi kurulacak, kuvvetler ayrılığı ortadan kalkacak, kuvvetler bir kişide toplanacak. Her şeye bir kişi karar verecek. Bu şekilde yönetilen ülkelerdeki durum ortada. Kurtuluş Savaşını vererek bağımsızlığımızı sağlayan, Cumhuriyeti ilan eden milli iradenin tecelligahı Gazi Meclis etkisiz ve yetkisiz hale getiriliyor. Her şey bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak buyruklarla belirlenir hale gelecek” dedi.
HALKIMIZI BİLGİLENDİRMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ
Susurluk ve mahallelerindeki çalışmalarını tamamladıktan sonra Bandırmaya geçen Ahmet Akın, CHP Bandırma İlçe Örgütü tarafından düzenlenen “Türkiye Nereye Gidiyor” konulu panele katıldı. Burada yaptığı konuşmada anayasa değişikliğine değinen Akın “ Yıkım projesi olarak gördüğümüz anayasa değişikliği referandumu için ilçelerimizi dolaşıyor, hemşerilerimizle bir araya geliyorum. Hemşerilerimiz çok yakın ilgi gösteriyor. Onları bilgilendirdiğimiz için memnunlar. Tek adam rejimini istemiyorlar. Hangi partiye oy vermiş olurlarsa olsunlar hepsine ulaşmamız gerekiyor. Herkes tedirgin, değişikliğe kuşku ile bakıyor. Ben inanıyorum ki halkımız bu gidişe dur diyecek. Tek adama rejimine “hayır” diyecek” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1