EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Görevimiz Halkın Yüzünü Güldürmek”

“Görevimiz Halkın Yüzünü Güldürmek”
7 views
27 Ocak 2017 - 10:53

2017 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
2017 yılı birinci dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında toplanan İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe belediye başkanları, yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge müdürleri ile kurumların il müdürleri katıldı.
BİLGİLERİN HAZIRLANMASI VE DERLENMESİ ÇALIŞMALARI GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantıda; 2016 toplu değerlendirmesi, program kararnamesinin incelenmesi ilke ve önlemlerin belirlenmesi, il yatırım programının görüşülmesi, il yatırımlarına esas olacak araştırma ve envanter çalışmalarının gözden geçirilmesi, yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin izleme ve değerlendirilmesi, yıllık il istatistik raporunda yer alması öngörülen bilgilerin hazırlanması ve derlenmesi çalışmaları görüşüldü.
ASLA UNUTMAMAMIZ GEREKEN ŞEY
Toplantıda yaptıkları konuşmalarında 2017 yılında devam eden yatırımların hayırlı olmasını dileyen Vali Yazıcı, ” Hepimiz belli sorumlulukları olan üst düzey yönetici pozisyonunda olup mahiyetindeki arkadaşların sağladığı imkanlarla sunduğu hizmetlerle Balıkesir halkına insanlarımıza hizmet sunmakla görevlendirilmiş kişileriz. Sunacağımız hizmetin kalitesinden, güvenilirliğinden, hızından, doğru olup olmadığından sorumlu olan kişileriz. Asla unutmamamız gereken şey hitap ettiğimiz bizden hizmet alan kitlenin mutluluğu, memnuniyeti bize olan güvenidir.”dedi.
İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLMALIYIZ
2017 yılında Balıkesir’in daha iyi bir konuma geleceğini söyleyen Vali Yazıcı, “Yatırımcı kuruluşların çalışmalarında kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları ile işbirliği içinde olmalı ve bilgi alışverişinde bulunmalıdırlar. 2017 yılının yatırımları açısından, Balıkesir’in bölgemiz açısından verimli bir yıl olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.
Vali Yazıcı, daha sonra toplantıya katılan yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürlerinden yaptıkları ve yapacakları hizmetlerle ilgili bilgi aldı.
2017 Yılı 1. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı soru ve görüşlerin alınmasının ardından sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1