EGE GÜNDEM GAZETESİ

EMİTT’in ilk gününde Burhaniye Farkını Gösterdi

EMİTT’in ilk gününde Burhaniye Farkını Gösterdi
12 views
27 Ocak 2017 - 10:58

21. kez kapılarını açan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) 26 Ocak’ta İstanbul TÜYAP Fuarında başladı. Dünyanın en büyük 5 fuarı arasında yer alan EMİTT’e katılan Burhaniye ise standı ile fuarın gözdelerinden oldu.
26 Ocak Perşembe günü açılan EMİTT fuarına katılarak Burhaniye’nin tanıtımını yapan Burhaniye Belediyesi ve Burhaniyeli firmalar EMİTT ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü. Burhaniye Kaymakamlığı, Burhaniye Belediyesi, Burhaniye Ticaret Odası, Burhaniye Esnaf Odası, Burhaniye Turizm Tanıtma Derneği destekleriyle EMİTT’te yerini alan Burhaniye farkını da gösterdi. Burhaniye’nin tanıtımına yönelik olarak kurulan stant göz doldururken dağıtılan broşür ve tanıtım malzemeleri ile Burhaniye’nin turizmi, tarımı, yöresel özellikleri, yöresel tatları ile Burhaniye İstanbul’da etkin bir şekilde tanıtıldı. Uluslararası birçok ülkenin katıldığı fuarda Burhaniye standı içinde yapılan etkinlikler de ziyaretçilerin ilgisi ile karşılaştı.
BURHANİYE BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ BURHANİYE İÇİN İSTANBUL’DAYDI
Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halkoyunları ekibiyle birlikte Burhaniye yöresinin kendine özgü oyunları da fuarda sergilenirken ekiple fotoğraf çekmek isteyen vatandaşlar da sıraya girdiler. Balıkesir ve Burhaniye yerel oyunlarını sergileyen Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi halk oyunları ekipleri gösterilerini sunarken video ve selfie çekenler de gözlerden kaçmadı.
BURHANİYE BELEDİYESİ ZEYTİNYAĞLARI İSTANBULLULARDAN TAM NOT ALDI
Geçtiğimiz sene ilk kez kendi zeytinliklerini işleyerek zeytinyağı üretimine başlayan Burhaniye Belediyesi Zeytinyağları da İstanbullulardan tam not aldı. Fuarın ilk gününü yoğun bir şekilde geçiren Burhaniye Belediyesi Zeytinyağları standının yanı sıra Kırtık Organik Tarım standı da büyük ilgi gördü. Burhaniye’nin Kırtık Köyü’nde %100 organik olarak üretilen ürünleri ile yakından ilgilenen fuar ziyaretçileri alışveriş yapmayı da atlamadılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1