EGE GÜNDEM GAZETESİ

CHP’li Tüm “Bilgi , karanlığı yok edecek en büyük aydınlıktır”

CHP’li Tüm “Bilgi , karanlığı yok edecek en büyük aydınlıktır”
18 views
25 Ocak 2017 - 11:14

Uğur Mumcu’nun 24 . ölüm yıldönümü sebebiyle bir basın açıklaması yapan CHP Balıkesir Milletvekili ve PM üyesi Mehmet TÜM “Bu gün Milyonlarca “Uğur Mumcu’’lar var. Açtığın aydınlık yolda yürüyor, senin fikirlerini yılmadan savunuyorlar. Çünkü seni dinlediler ve önce bilgi sahibi oldular! Biliyorlar ki bilgi , karanlığı yok edecek en büyük aydınlıktır” , dedi.
Mehmet TÜM’ün açıklaması şöyle

“Bu gün 24 Ocak , “İnsanlara can güvenliği sağlayamamış bir düzene hukuk devleti denilemez.
Devrimcilerin faili meçhul cinayetlere kurban gittiği bir düzene demokrasi denilemez.
Yolsuzlukların devlet yetkililerini sardığı bir düzene Anayasa düzeni denilemez.
Bu, katiller demokrasisidir. Bu, hırsızlar düzenidir” diyen , Cumhuriyetin yiğit evladı , demokrasinin aydınlık yüzü, Uğur Mumcu’nun 24. Ölüm yıl dönümüdür. Kendisini bir kez daha şükranla ve saygı ile anıyorum.
“Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz” diyerek, bilimin önemini vurgulayan,
“Haklıdan yana değil, güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar Güç merkezi değiştikçe dönerler; fırıldak olurlar” anlayışı ile hakkın ve haklının yanında durmanın cesaretini kendi yaşamında gösteren , aydın insan, “ vurulduk ey halkım unutma bizi” diye seslendiğin bu halk seni asla unutmadı. Unutmayacak !
Sonsuza kadar bu topraklarda hep yaşayacaksın.
Çünkü uğrun yaşamını yitirdiğin bu topraklar seni ve senin gibi evlatlarını bağrında hep saklayacaktır. Bir gün gerçekler er yada geç ortaya çıkacaktır. O zaman seni yok etmek isteyenler, bunu asla başaramadıklarını bir kez daha anlayacaklardır. Bu gün Milyonlarca “Uğur Mumcu’’lar var. Açtığın aydınlık yolda yürüyor, senin fikirlerini yılmadan savunuyorlar. Çünkü seni dinlediler ve önce bilgi sahibi oldular! Biliyorlar ki bilgi , karanlığı yok edecek en büyük aydınlıktır. Işıklar içinde uyu.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1