EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yörüklerden Başkan Uğur’a Ziyaret

Yörüklerden Başkan Uğur’a Ziyaret
14 views
24 Ocak 2017 - 11:05

Oğuz Boyları Karesi Yörük Türkmen Derneği Başkanı Nail Akkeçi ve dernek yönetim kurulu üyeleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret ettiler. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını anlatan Başkan Uğur, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları örnek alınıyor. Balıkesir Türkiye’nin her yerinde konuşuluyor” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 4. olağan genel kurulunu gerçekleştiren Oğuz Boyları Karesi Yörük Türkmen Derneği’nin yeni başkanı Nail Akkeçi ve yöneyim kurulu üyelerini ağırladı. Ziyarette Başkan Uğur’a Keyfiye hediye eden Akkeçi, derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bu yılki Yörük festivallerini Mayıs ayının ikinci haftasında yapmayı planladıklarını söyleyen Akkeçi, kutlamaları Anneler Günü’nde yaparak festivallere anlam katmak istediklerini belirtti. Kültür derneği olarak faaliyet yürüttüklerini ifade eden Akkeçi, Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak istediklerini söyledi. Balıkesir’i Yörük federasyonları tarafından oluşturulan Konfederasyon yönetiminde 3 kişi ile temsil ettiklerini belirten Akkeçi, “Konfederasyonda Balıkesir’i en iyi ve güçlü şekilde temsil ediyoruz. Önemli bir yerde söz sahibiyiz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARI ÖRNEK ALINIYOR

Balıkesir’in sözünün her yerde dinleneceğini belirten Başkan Uğur ise, Balıkesir’i dünya markası yapmak istediklerini söyledi. Balıkesir’i ve Balıkesir’in ekmeğini büyütmeyi hedeflediklerini ifade eden Başkan Uğur sözlerini şöyle sürdürdü:

“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları örnek alınıyor. Balıkesir Türkiye’nin her yerinde konuşuluyor. Sizler sivil toplum örgütleri olarak da geleneğimizi, göreneğimizi tanıtıyorsunuz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum”.

Ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Oğuz Boyları Karesi Yörük Türkmen Derneği Başkanı Nail Akkeçi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Akkeçi,İsmail Telli, Ahmet Varol ve Hüseyin Dayanç hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1