EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ata Sporumuz Kök Salsın, Yeni Sporcular Yetişsin

Ata Sporumuz Kök Salsın, Yeni Sporcular Yetişsin
12 views
24 Ocak 2017 - 11:02

Karesi Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret ettiler.
Kendilerini kabul ettikleri için Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür eden Karesi Atlı Spor Kulübü Başkanı Ertan Erkekoğlu, ” Kentimizle ilgili bir çok etkinlik ve projede yer alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Amacımız ata sporumuzu yurtiçi ve yurtdışında ecdadımıza yakışır bir şekilde temsil etmek, Balıkesir’imizin adını bu platformlarda en iyi şekilde duyurmaktır. Kulübümüz bünyesindeki tecrübeli sporcularımız, yeni katılan kemankeşlere tecrübelerini aktarıyorlar, kurslarımız Şubat ayında başlayacak . Her türlü desteğini bizden esirgemeyen Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya teşekkür ederiz.” dedi.
GELENEKSEL ATA SPORUMUZ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı ise, Karesi Atlı Spor Kulübü Başkanı Ertan Erkekoğlu’dan kulüp ve etkinlikleri hakkında bilgi aldı. Atıcılık ve binicilik gibi sporların geleneksel ata sporu olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, gençlerin bu tür sporlara yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Vali Ersin Yazıcı, atalarımızın Türk okçuluğunu dünyaya tanıttıklarını belirterek, bu alanda nam saldığını söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1