EGE GÜNDEM GAZETESİ

10 Ay Önce Ölen Oğlu İçin Hastane Bahçesini Ağaç Fidanlarıyla Donattı

10 Ay Önce Ölen Oğlu İçin Hastane Bahçesini Ağaç Fidanlarıyla Donattı
13 views
24 Ocak 2017 - 10:57

Ayvalık ilçesinde, 10 ay önce kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Olgay Alışık’ın adını yaşatmak isteyen annesi ve babası Ayvalık Devlet Hastanesi’nin bahçesini ağaç fidanlarıyla donattılar.

Ayvalık’ın sanatsal anlamda sesini sık sık uluslar arası arenada düzenlenen resim sergileri organizasyonlarına öncü olarak duyurmaya çalışan Ressam Emine Alışık ile ilçenin sevilen esnaflarından olan eşi Ayhan Alışık, 10 ay önce kaybettikleri oğulları Olgay Alışık’ın adını ağaç dikerek yaşatmaya çalışıyorlar.
Bu kapsamda; iki yıl önce dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımıyla açılışı yapılan ve hizmete sokulan yapılan yeni hastane binasının bahçesine sanatçı arkadaşları ve aile dostlarının destekleriyle yaklaşık 300 adet çam ağacı fidanını toprakla buluşturan Alışık çifti, böylelikle bir nebze olsun acılarını hafifletmeye çalıştı.
Ayvalık Devlet Hastanesi bahçesine ‘Olgay Alışık anısına Sevenlerinden armağandır’ tabelasını da dikildiği ağaç dikme etkinliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan anne Emine Alışık, “10 önce oksijen yetmezliği ve kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden oğlum Olgay’ın anısına ve hastanedeki hastalarımıza şifa bulması amacıyla hastane bahçesini ağaçlandırmak istedik” dedi.
Biricik oğlunun acısının halen daha ilk günkü gibi taze olduğunu ifade eden acılı anne Emine Alışık, “Şu anda çok farklı duyguları aynı anda yaşıyorum. Bir yandan ağlıyorum. Bir yandan da mutluyum. Çok zor bir durum bu. Allah hiç kimseye böylesi bir şeyi yaşatmasın” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1