EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Siyer-İ Nebi Yarışması Şampiyonu AYAL’dan

Ayvalık’ta Siyer-İ Nebi Yarışması Şampiyonu AYAL’dan
31 views
23 Ocak 2017 - 10:46

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Türkiye genelinde yapılan ‘Liseli Gençler Efendimizin İzinde’ sloganıyla düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması’nda Ayvalık Anadolu Lisesi (AYAL) öğrencisi Muhammet Can Sal Balıkesir 6.sı ve Ayvalık Şampiyonu oldu.

Ayvalık Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği görevinin yanı sıra Küçükköy Merkez Cami İmamlığını da yürüten İlhan Köse konuyla ilgili muhabirimize yaptığı açıklamada, AGD’nin Türkiye genelinde düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması’nın Ayvalık’ta da ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştiğini hatırlattı.
Köse yaptığı açıklamada, “2016 yılının son gecesinde açıklanan sonuçlara göre Ayvalık Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinden Muhammed Can Sal’ın ilçe 1.si, il genelinde de 1.016 kişinin içinde de 6.cı olması okulumuzu ve bizleri gururlandırmıştır. Öğrencimizin başarılarının devamını diliyoruz” dedi.
Öte yandan; Ayal Okul Müdürü Veli Tuncay’ın yanı sıra Okul Müdür Yardımcısı Cihan Aydın ve Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni İlhan Köse ödül olarak Muhammet Can Sal’a içinde Kuran’ı Kerim, İslam İlmihali, YGS Soru Bankası kitabından oluşan küçük altın ve kitap setini hediye ettiler. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1