EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Gönül Yolu Köprüsü Geçit Vermiyor

Ayvalık’ta Gönül Yolu Köprüsü Geçit Vermiyor
14 views
23 Ocak 2017 - 10:45

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından özel bir şirkete ihale usulü ile yaptırılan Gönül Yolu Köprüsü’nün inşaatı tüm hızıyla sürerken, yükselen köprü inşaatının hemen yanı başında ulaşımı sağlayan tali yolun ise olumsuz hava koşulları nedeniyle adeta köstebek çukurlarına dönüşmesi araç sürücüleri tarafından tepkiyle karşılanıyor.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Ayvalık merkez ile Lale Adası arasındaki tali yolun en ufak yağış sonrasında tam anlamıyla kullanılmaz hale dönüştüğünü belirten sürücüler, köprü inşaatını yürüten özel firmanın masraftan kaçmak uğruna yola ince bir asfalt yapmak istemediğini savunuyor.
Cunda Adası-Ayvalık arasında toplu taşıma araçları ve ticari taksi ile yolcu taşımacılığı yapan bir çok sürücü, tali yoldan her geçişte araçlarının çamur deryasına saplanması nedeniyle araçlarında ciddi hasarların oluştuğunu belirtiyor.
Araç trafiğinin yanı sıra tali yoldan yaya olarak bile geçişin son derece zor olduğunu belirten sürücüler; bu yıl kış mevsiminin çetin şartlarda geçtiğine işaret ederek, inşaatı yüklenen firmanın köprü inşaatı kadar, firma tarafından açılan tali yoldan da sorumlu olduğuna dikkat çekiyor.
Konuyla ilgili firma yetkilileri ellerinden geldiğince tali yolu düzeltmeye çalıştıklarını savunurken, sürücüler ise yolun firma tarafından günlük geçici metotlarla makyajlandırılmaya çalışıldığını iddia ediyorlar.
Vatandaş ise toplu taşıma araçlarıyla Gönül Yolu’nu geçmeye çalışırken, yol bozukluğu nedeniyle rahat bir yolculuk yapamadıklarını ve bozuk satıh nedeniyle adeta böbrek taşlarını döktüklerini belirtiyorlar.
Vatandaşlar, Gönül Yolu Köprüsü inşaatının yüklenici firma tarafından en azından içinde bulunduğumuz kış mevsiminin sonuna kadar kullanılabilecek hale getirilmesi için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’dan yardım beklediklerinin de altını çiziyorlar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1