EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’de tatil şenliğe dönüşecek

Karesi’de tatil şenliğe dönüşecek
5 views
20 Ocak 2017 - 10:59

Yıl boyunca gerçekleştirdiği etkinliklerle çocukları kültür ve sanatla buluşturan Karesi Belediyesi, yarıyıl tatili için de dopdolu bir program hazırladı. 3. Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali’nde; Winnie The Pooh’, Alaaddin’in Sihirli Lambası, ‘Minyonya Gezegeni’ ve ‘Bir Kırmızı Başlıklı Kız Hikayesi’ yüzlerce çocuğun tatili şenliğe dönüşecek.
Karesi Belediyesi Karesi Kent Tiyatrosu 3. Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali 21 Ocak tarihinde ‘Winnie The Pooh’ ile başlıyor, 2 Şubat’ta ‘Bir Kırmızı Başlıklı Kız Hikayesi’ ile son buluyor. Tiyatro gösterimleriyle geçen yıl 11 bin 894 çocuğa ulaşan Karesi Belediyesi bu yılda 15 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

“ÇOCUKLAR KALİTELİ ZAMAN GEÇİRECEK”
Yarıyıl tatilinde çocukları dört ayrı birbirinden güzel tiyatro oyunu ile buluşturacaklarını söylen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Çocuklarımıza hem karne hediyesi vermek hem de tatil günlerini daha kaliteli etkinliklerle geçirmelerini sağlamak adına Karesi Kent Tiyatrosu ekibi ile güzel bir program hazırladık. Şimdiden iyi tatiller ve iyi seyirler diliyorum” dedi.
YATIRIMLARIMIZ ÇOCUKLAR İÇİN
Karesi’nin mimari çocukların kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Kente yaptığımız bütün yatırımlarımız çocuklarımız için. Çocukların pozitif enerjileri bize çalışma azmi ve gücü veriyor. Onlara güzel bir gelecek hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ben inanıyorum ki bu çocuklar gelecekte dünya barışını, dünya kardeşliğini, dostluğunu çok daha güzel yaşayacaklar” dedi.
WİNNİE THE POOH
Arkadaşlığın, dayanışmanın ve dürüstlüğün önemini vurgulayan Winnie The Pooh hayvanat bahçesi müzikali, 21-22 Ocak 2017 tarihlerinde 14.00, 16.00, 18.00 saatlerinde 3’er seans olarak Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezi’nde oynanacak.
ALAADDİN’İN SİHİRLİ LAMBASI
Hasta babasına bakabilmek için iş arayan Alaaddin, Dünya’yı eline geçirmeye çalışan Kötü Büyücü tarafından kandırılır. Her türlü dileği yerine getirebilen Cin ile tanışan Alaadin’in başında bakalım neler gelecek? Karesi Kent Tiyatrosu’nun sahnelediği Alaaddin’in Sihirli Lambası, 25-26 Ocak 2017 tarihlerinde 14.00 ve 18.00 saatlerinde 2’şer seans olarak Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezi’nde oynanacak.

‘MİNYONYA GEZEGENİ’
Profesör Gru’nun bilimsel çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı Minyonlar, sürü halinde yaşarlar ve birbirlerinden hiç ayrılamazlar. Dr. Gru, son çalışmaları için, Minyonya gezegenine gitmek zorunda kalmıştır. Yola çıkmak için hazırlanır ve laboratuvarı Minyonlara emanet eder. Fakat sürünün en maceracı ve çılgın minyonları ‘Tim ve Mark’ gizlice Gru’yu takip ederek profesörün macerasına bilmeden ve tesadüf eseri dahil olurlar. Minyonya Gezegeni, 28-29 Ocak 2017 tarihlerinde 14.00, 16.00, 18.00 saatlerinde 3’er seans olarak Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezi’nde oynanacak.
‘BİR KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ HİKAYESİ’
Annesinin sözünü dinlemeyen küçük Kırmızı Başlıklı Kız’ın başına bakalım neler gelecek? Karesi Kent Tiyatrosu’nun sahnelediği gösteri, Bir kırmızı Başlıklı Kız Hikayesi, 1-2 Şubat 2017 tarihlerinde 14.00 ve 18.00 saatlerinde 2’şer seans olarak, Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezi’nde oynanacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1