EGE GÜNDEM GAZETESİ

Burhaniye Belediyespor İl İkincisi

Burhaniye Belediyespor İl İkincisi
32 views
20 Ocak 2017 - 11:07

Balıkesir Genç Kızlar Liginde mücadele veren Burhaniye Belediyespor Genç Kızlar Basketbol takımı 2.lik kupasını aldı.
18 Ocak Çarşamba akşamı Burhaniye Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda, Bandırma Basketbol Takımı ile İl birinciliği için karşı karşıya gelen Burhaniye Belediyespor, maçı almayı bilse de sonuç, il birinciliği için yeterli olmadı. 55-52’lik bir sonuçla maçı kazanan Burhaniye Belediyespor Basketbol Takımı, Bölge Şampiyonluğunu Bandırma Basketbola hediye etti. Daha önce Bandırma’da karşı karşıya gelen iki takımdan Bandırma Basketbol Burhaniye Belediyespor ’u 6 puanlık farkla yendiğinden dolayı Burhaniye Belediyespor evinde oynadığı maçı 6 puanlık farkla yenemediği için Bölge Şampiyonasına averaj farkıyla Bandırma Basketbol katılmaya hak kazandı.
TAKIMLAR KUPALARINI BAŞKAN UYSAL’DAN ALDILAR
Maçı bizzat izleyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal maç sonunda her iki takımada kupalarını takdim ederek başarılarının devamlarını diledi. İlk olarak İl birinciliği kupasını, konuk ekip Bandırma Basketbol Takımına takdim eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, kızları oyunlarından dolayı tebrik ederek yollarının açık olmasını diledi. Ardından Burhaniye Belediyespor Başkanı Cemal Akkılınç ile birlikte il ikinciliği kupasını Burhaniye Belediyespor takımına takdim etti. Kızlara, oyunlarının iyi olmasına rağmen küçük hatalardan dolayı maç içerisindeki puan farkını koruyamadıklarını belirten Başkan Uysal “bu bir oyun bugün kaybeden tarafta olmanız bir şeyi değiştirmez başarılarınızın devamını diliyorum” diyerek kızlara moral verdi.
FENERBAHÇE GELİŞİM’İ BURHANİYE’DE AĞIRLAYACAĞIZ
Belediyespor Başkanı Cemal Akkılınç ise “oyun boyunca üstünlüğü elimizde tuttuk ancak puan farkını koruyamadık. İl Şampiyonaları için yolumuzu bu sene için sonlandırsak da Kadınlar Basketbol Bölgesel Lig’deki mücadelemiz devam ediyor. Bundan sonra önümüze bakacağız. 21 Ocak Cumartesi günü, Burhaniye’de, Fenerbahçe Gelişim ’i ağırlayacağız. Saat 16.00’da Burhaniye Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan karşılaşmaya tüm basketbol severleri bekliyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1