EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilen’e Daire Amirlerinden Veda Yemeği

Ayvalık’ta Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilen’e Daire Amirlerinden Veda Yemeği
10 views
20 Ocak 2017 - 10:47

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, eğitim ve öğretime dev katkılar sağlayan sevilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen için Ayvalık Kaymakamlığı öncülüğünde bir veda yemeği düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na ait Ayvalık Cunda Uygulama Oteli’nde düzenlenen veda yemeğine; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve eşi İlçe Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Gülçin Nazlı’nın yanı sıra daire amirleri, ilçeye kapsamlı bir Güzel Sanatlar Lisesi inşa edip bağışlayan işadamı Cihan Şişman, Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı, dernek yönetimi, Uluslar arası Kadın Sanatçılar Derneği Ayvalık Şube Başkanı Gamze Oruç Altınok, Melas Sanat Evi Sanat Yönetmeni Ata Mahmut Altınok ve Erkan Bilen’i seven dostları katıldı.
Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı gecede, tayini Edremit Öğretmenevi’ne çıkan Erkan Bilen’in neşeli görünmeye çalışan mağrur hali dikkatlerden kaçmadı.
Gecede konuşan Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, görev süresi dolan devlet memurlarının tayinlerinin çıkmasının üzücü de olsa bir gerçek olduğunu vurgulayarak, “Önemli olan o görev yaptığınız yerden tayininiz çıktığında geri de ne bıraktığınızdır. Eğer geride bıraktıklarınızı sizi hayır ile yad ediyorsa, bu en büyük hizmettir. Erkan Bilen de bunu başarmış bir arkadaşımızdır. Biz, bu değerli arkadaşımızın bundan sonraki görevinde de en iyi hizmeti vereceğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Biz, Erkan Bilen’e yeni göreviyle, gelecekteki iş ve özel hayatında da başarılar diliyoruz” dedi.
Kaymakam Nazlı konuşmasında, halen bekar olan Erkan Bilen’in karşısına hayırlı bir kısmet çıkarak yuvasını kurmasını da dilemeyi ihmal etmeyerek, Bilen’e daire amirleri tarafından ortaklaşa alınan bir hediyeyi teslim etti.
Ayvalık Uygulama Oteli adına da personelden Serkan Filiz, Erkan Bilen’e bir buket çiçek takdim etti.
Gecede konuşan Ayvalık’ın başarılı eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ise; 2014 yılında Ayvalık’taki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladığını hatırlatarak, “2014 yılı benim hayatımda bir dönüm noktasıdır. 2014 yılına kadar değişik yerlerde çalıştım. Fakat 2014 yılında Sayın Kaymakamımızdan devlet adamı olmayı öğrendim. Ondan sonraki süreçte de hep o yolda mücadele vermeye çalıştım. Devlet Adamı olmak çok farklı bir şey. Bu yüzden ben bana desteklerinden dolayı ve önümü açtığı için, bire çok konuda tecrübelerini benimle paylaşarak yol gösterici olduğu için Sayım Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“SİZLERE ‘ALLAHAISMARLADIK’ DİYORUM”
Ayvalık’ta görev yaptığı süreçte gerek Ayvalık Kaymakamlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma Fonu’nun yanı sıra Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile birlikte sosyal anlamda çok önemli işlere imza attıklarını kaydeden Erkan Bilen, “Ben Ayvalık’ı her zaman çelişkiler şehri olarak görüyorum. Ön tarafta çok şaşalı bir hayat, arka tarafında ise çok sefil bir hayat var. Bunları bir nebze olsun giderebilme uğruna Sayın Kaymakamımız öncülüğünde bir şeyler yapmaya çalıştık. Umarım bunu bir nebze olsun başarmışızdır. Devlet görevinde dargınlık, küskünlük olmaz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bugün ben, yarın yerime gelen arkadaşım bu yarışı sürdürecektir. Ben bu arada kendisine başarılar diliyorum. İnşallah aynı şekilde güzel işlere imza atacaktır. Ayvalık’ta okullarımızda çok güzel ekipler oluştu. Bu ekiplerin, Ayvalık eğitimine çok ciddi katkılar sunacağına inanıyorum. Herkesin hakkını helal etmesini istiyorum. Özellikle Ayvalık halkına ve sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü gerçekten her anlamda desteklerini gördüm. Ayvalık artık benim ikinci memleketim olacak. Her yaz inşallah buralara geleceğim. Önemli olan gönül rahatlığıyla gidebilmiş olmaktır. Buraya geldiğinizde yüzyüze oturabileceğiniz ortamı oluşturabilmektir. Bu anlamda çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Bugün Ayvalık’a geldim ve Ayvalık halkının teveccühünü gördüm. O beni ziyadesiyle mutlu etti. Şu anda buradaki yemeğe seminerlerde oldukları için katılamayan daire amirlerimiz beni telefonla aradılar. Çok mutlu oldum. Burada görev yaptığım sürece çok güzel destekler gördüm. Bu yüzden varsa hakkım helal olsun. Sizlerin de haklarını helal etmesini istiyorum. Çok güzel dostluklar biriktirdiğimi düşünüyorum. Çünkü yüreklere dokunmaya çalıştık. Burada görevini ne kadar yaptığın değil, görev yaptığımız süre içerisinde ne kadar önemli işler yaptığımız önemli. Sizlerle güzel işler yaptığıma inanıyorum. Sizlere ‘Allahaısmarladık’ diyorum.” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1