EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ekmek zammı kapıda!

Ekmek zammı kapıda!
24 views
19 Ocak 2017 - 12:57

3 yıldır zam görmeyen ve 1 liradan satılan ekmek, gramajı değişmemek kaydıyla önümüzdeki günlerde 1 lira 25 kuruşluk zamlı fiyatıyla satılmaya başlanacak.

Bazı ilçelerde rekabet dolayısıyla 50 kuruşa bile satılan 250 gram ağırlığındaki ekmek rekabeti sona ererken, piyasa satış fiyatı 1 lira olan ekmeğe yeni zam kapıda. 3 yıldır hiç zam görmeyen ekmeğin üst sınır fiyatı, Balıkesir ve ilçelerinde 1 lira 25 kuruş olarak belirlendi. Yeni zamlı satışlara önümüzdeki günlerde başlanacağını kaydeden Edremit Lokantacılar Köfteciler ve Fırıncılar Odası Başkanı Aykut Dürüst, maliyetlerin yükselmesinden dolayı, istemeyerek te olsa zam kararı aldıklarını açıkladı.


Açıklamalarda bulunan Edremit Lokantacılar Köfteciler ve Fırıncılar Odası Başkanı Aykut Dürüst, konuşla ilgili “Edremit’te ekmek rekabeti vardı bazı fırınlar arasında. Bu rekabeti, yaptığımız girişimler ile önüne geçtik. Sebebi de; yaşanan sıkıntılı 15 Temmuz sürecinde ekonomik anlamda da sıkıntılar yaşandı. Una, işçiliğe, mazota vesaireye zamlar gelmişti. Bu sıkıntılı dönemdi bizler elimizi taşın altına kolduk. Ekmeği çok ucuz fiyatla sattırmak istedik. Ama sıkıntılar artınca bıçak kemiğe dayandı ve 3 yıldır zam gelmeyen ekmeğe artık zam yapılması kararlaştırıldı. 3 yıldır zam gelmeyen ve 250 gram olarak tanesi 1 liradan satılan ekmeğimizi, gramajı aynı kalmak kaydı ile 1 lira 25 kuruş fiyat ile satacağız. Artık her şey çok pahalandı. Bizim de maliyetlerimiz çok yükseldi. Gönül isterdi ki, halkımıza hep ucuz ekmek yedirelim. Ama çarık artık ayağa olmuyor ve ayak ta artık bizi sıkıyor. Biz de 1 lira olan ekmeğin fiyatını önümüzdeki günlerde 1 lira 25 kuruştan satmaya başlayacağız” diye konuştu. Görüntülü Haber: ŞEVKİ MORALI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1