EGE GÜNDEM GAZETESİ

Vali Yazıcı: “Elimizden Geleni Yapacağız”

Vali Yazıcı: “Elimizden Geleni Yapacağız”
11 views
18 Ocak 2017 - 10:47

Kurumları daha iyi tanımak ve yaptıkları çalışmaları yerinde incelemek için göreve başladığı andan itibaren kurumlardan brifing alan Vali Ersin Yazıcı, bu uygulamaya Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile devam etti. Vali Yazıcı Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevini yürüten Muhammed Şakir Erarı ile bir süre görüşerek bölge müdürlüğünün faaliyetleri ve devam eden restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette Vali Yazıcı’ya, Balıkesir’de bulunan vakıf eserleri ve bu eserlerde yapılan restorasyon çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Vakıflar Bölge Müdürü Erarı, “İlimize ve bölgemize en iyi şekilde hizmet vermek için gayret gösteriyoruz. “şeklinde konuştu.

VAKIFLAR, MİLLETİN DUYARLILIĞININ EN BÜYÜK GÖSTERGESİDİR

Ecdat yadigârı olan vakıf eserlerinin korunmasının önemini vurgulayan Vali Yazıcı, “Vakıflar, milletin duyarlılığının en büyük göstergesidir. Vakıflarımız eğitimden sosyal yardıma, tarihi eserlerimizden dini eserlerimizin varlıklarını sürdürmesi ve hayatiyetlerinin korunması gibi çeşitli amaçlarla kurulup hizmet vermekteler. İşte bu güzel vakıflarımız, tamamen o vakıfta görev alan kardeşlerimizin özveri, fedakârlık ve katkılarıyla hayatiyetini devam ettiriyor. Ecdadımızdan bize emanet olan bu vakıf eserlerinin ve vakıf geleneğinin yaşatılması konusunda bizler de elimizden geleni yapacağız. “dedi.

YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA RUHUNU GÜÇLENDİRİYOR

Vakıfların, toplumda sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu güçlendirdiğini belirten Vali Yazıcı, tarihimize ve geleneklerimize duyduğumuz sorumluluğun yerine getirilmesi bakımından Türk Vakıf geleneğinin yaşatılmasının önemine dikkat çekti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1