EGE GÜNDEM GAZETESİ

Havutça, “Mağduriyetleri Giderin”

Havutça, “Mağduriyetleri Giderin”
7 views
17 Ocak 2017 - 19:43

CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, Ayvalık ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle bazı ev ve işyerleriyle, tarımsal alanlar yaşanan su baskınlarından ötürü zarar gören vatandaşların zararlarının karşılanması noktasında hükümeti uyardı.
Ayvalık ilçesinde 01.00 sıralarında başlayan ve şiddetini arttırarak 02.45’e kadar yağan yağmurun yarattığı su baskınları sonucu ilçe genelinde hayatın olumsuz etkilendiğini belirten Havutça, konuyla ilgili yaptığı yazlı açıklamada; Ayvalık ilçesinde şiddetli yağış sonucu gerçekleşen su baskınlarıyla vatandaşın zarar gördüğünü, bu zararların kaymakamlık tarafından tespit edilmesiyle birlikte hükümetin gerekli müdahaleleri zamanında yaparak vatandaşın bu kış aylarında daha fazla mağduriyet yaşamaması gerektiğini vurguladı.
Son dönemlerde işsizlik oranlarının %12 lere çıktığını, ekonomik zorlukların yaşandığı ülkemizde doların son 6-7 ayda % 40 artarak vatandaşımızı fakirleştirdiğini hatırlatan Havutça, sosyal devlet ilkesi gereği Ayvalık ilçemizde gerçekleşen su baskınları sonucu zarar gören vatandaşlarımıza gerekli yardımların yapılması ve bu mağduriyetlerin biran önce giderilmesi gerektiğini vurguladı.
Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmekte olan yeni anayasa çalışmaları sebebiyle Ankara’da olmak zorunda olduğunu belirten Havutça, konun takipçisi olduğunu belirterek; “Her ne kadarda Ankara’da olsam da bölgede yaşanan su baskınlarını yerinde inceleme fırsatım olmasa da buradan da gerekli takipleri yapmaktayım. Vatandaşlarımızın bu kış aylarında daha fazla mağduriyet yaşamaması adına hükümetin ilk önce bu mağduriyetleri gidermesi gerekir” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1