EGE GÜNDEM GAZETESİ

Akın: “Türkiye’nin Geleceği İçin Mücadele Ediyoruz”

Akın: “Türkiye’nin Geleceği İçin Mücadele Ediyoruz”
14 views
17 Ocak 2017 - 19:43

Başkanlık sisteminin anayasa değişikliğinin birinci tur görüşmeleri ile oylamaları TBMM Genel Kurulunda tamamlandı.
Cumhuriyet Halk Partisinin etkili bir şekilde karşı çıktığı ve değişikliğin ülkee ve halka ne getireceğini çok iyi anlattığı görüşmelerde CHP milletvekilleri her maddede ve her fırsatta görüşlerini dile getirdiler. CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın görüşmelerin başından sonuna kadar Genel Kuruldan hiç ayrılmadan çalışmalarını sürdürdü. Akın yaptığı konuşmalarda tek adam rejimine tepkisini dile getirerek, halkı ayrıştıracak, kutuplaştıracak anayasa değişikliğinin geri çekilmesini istedi.
AKIN: “GÜZEL ÜLKEMİZİ YÖNETİLEMEZ HALE GETİRDİNİZ”
TBMM Genel kurulunda iki kez söz alarak konuşan Akın hükümete sorular yönelterek “ On dört yıldır tek başınıza ülkeyi yönetiyorsunuz. Türkiye’yi getirdiğiniz nokta ortada. Ekonomi can çekişiyor, dış politika iflas etmiş ve tutarsız politikalarınız tarihe geçmiş, terör iyice azmış ve “IŞİD” adındaki katil sürüsünü ülkemizin başına bela etmişsiniz. Aynı menzilin yolcusu olduğunuz, koruyup kolladığınız, Hükûmet ortaklığı yaptığınız ve devleti teslim ettiğiniz yol arkadaşınız FETÖ ülkemize kastetmiş, darbeye kalkışmış ve kısaca güzel ülkemizi yönetilemez hâle getirdiniz. Şimdi kendi beceriksizliğinizi parlamenter sisteme yükleyip buradan, bu çıkmazdan bir diktatörle kurtulabileceğinizi iddia ediyorsunuz. Çok istediğiniz başkanlığı kabul ettirmek için mi bu güzel ülkemizi içinden çıkılmaz sorunlarla baş başa bıraktınız? Halkımızı başkanlığa razı etmek için mi bu koşulları oluşturdunuz?” dedi.
AKIN: “BÜYÜK BİR MÜCADELE İÇİNDEYİZ”
Son gün yapılan görüşmelerde tekrar söz alan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın” Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde büyük bir mücadeleyle halkımızın iradesini temsil ediyoruz. Saraydan alınarak, büyük bedeller ödeyerek halkımıza teslim edilen egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu iradeyi savunuyoruz, cumhuriyeti savunuyoruz. Siz seçimlerde halktan oy isterken “Biz cumhuriyetin yerine tek adam rejimine döneceğiz, güçler ayrılığını iptal edeceğiz, tüm güçleri tek bir kişide toplayacağız.” diyerek mi oy istediniz? Burada yaşananları halkımıza duyurmak için, cumhuriyetimiz, özgürlükler ve demokrasi için CHP Grubu olarak büyük bir mücadele içindeyiz. Bunu yaparken AKP, MHP, CHP demiyoruz, tüm Türkiye’nin geleceği için, Türkiye’nin karanlığa götürülmemesi için mücadele ediyoruz. Siz asıl hesap vermeniz gereken halktan kaçırarak Saray talimatlarıyla resmen rejimi değiştirmek için Anayasa’yı değiştirmek istiyorsunuz. Böyle bir rejim değişikliğini yapabilmek, hatta teklif edebilmek için bile OHAL tehdidi ve iktidar şantajıyla referanduma gitmek istemeniz resmen halkımızdan aldığınız yetkiyi kendi emellerinize alet etmektir” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1