EGE GÜNDEM GAZETESİ

Satranç Oynamak Hayatın Kendisidir

Satranç Oynamak Hayatın Kendisidir
12 views
16 Ocak 2017 - 11:24

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvasına katılacak öğrenciler Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.
Vali Ersin Yazıcı, Türkiye Satranç Federasyonu Balıkesir İl Temsilcisi Erdem Öngören beraberinde İl düzenleme kurulu üyesi 2. Kademe satranç antrenörü Nizamettin Güngör ve Türkiye Şampiyonasına katılacak sporcuları kabul etti.
Nazik ziyaretlerinden dolayı öğrencilere, antrenörlere ve velilerine teşekkür eden Vali Yazıcı, turnuvaya katılacak tüm sporculara başarılar diledi.
EN AZ SINAVLARA HAZIRLANMAK KADAR ÖNEMLİDİR
Satranç eğitiminin sosyal hayata katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, ” Spor faaliyetleri, sanatsal faaliyetler ve zeka geliştirici etkinlikler en az sınavlara hazırlanmak kadar önemlidir. Bu tür faaliyetlere ayrılan zaman asla zaman kaybı değildir. Asla dersleri olumsuz etkilemez. Hem derslere hem de sosyal hayata daha büyük başarılara katkı sağlar.” diye konuştu.
ÇOCUKLARIMIZ SATRANÇLA ERKEN YAŞTA TANIŞSINLAR
Satranç sporunun insan hayatında ve eğitimindeki yeri konusunda sayısız faydalarının da olduğunun altını çizen Vali Yazıcı, “Başarıya giden anahtar bu güzel sporun ifa edilmesinden geçiyor. Çocuklarımızın mutlaka bir spor dalı ile ilgilenmelerini hedefliyoruz. Satranç gibi birey gelişimine yön veren, muhakeme gücünü arttıran zihin sporlarını yaygınlaştıracağız. Satranca önem veriyoruz ve bu tür müsabakalara katılabilecek gençleri yetiştirmeyi önemsiyoruz. Satranç gerçekten insanın kişisel gelişiminde çok önemli bir yere sahip. İstiyoruz ki çocuklarımız satrançla erken yaşta tanışsınlar.”dedi.
21-27 Ocak tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan satranç turnuvasına Balıkesir ilimizden küçükler grubunda 7-12 yaş, Yıldızlar grubunda 14-18 yaş grubunda 29 öğrencimiz katılacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1