EGE GÜNDEM GAZETESİ

Altınova Sahil Mevkii Sakinleri Uykusuz

Altınova Sahil Mevkii Sakinleri Uykusuz
14 views
16 Ocak 2017 - 11:08

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin en büyük mahallesi Altınova’nın sahil mevkiinde ikamet eden vatandaşlar son 3 haftada yaklaşık 70 evde hırsızlık olaylarının yaşanmasının ardından geceleri tedirginlikle geçiriyorlar.

Altınova-Sahil mevkiindeki; Polisler Sitesi ve civarında 14 eve giren hırsızların girdikleri evlerden LCD televizyon, elektronik eşya ve halı çaldıkları öğrenildi.
Geçtiğimiz hafta gece devriye görevi yapan jandarma ekiplerinin Altınova Mahallesi’nin İskele mevkii civarında H.K (15) ve Y.K (15) adlı gençleri yakalayarak gözaltına aldıkları ve gençlerin sorgulanması sırasında sahilden çalınan bazı ev eşyalarının ikamet ettikleri TOKİ Evlerinde olduğunu söyledikleri savunuldu.
Bu ifadenin ardından harekete geçen jandarma ekiplerinin gençlerin evlerine giderek çalındığı iddia edilen eşyaların geri verilmesini istediği anda bazı vatandaşların Jandarma aracına ve ekiplerin üzerine taş yağmuru başlattığı ve olayla ilgili bazı şüphelilerin gözaltına alınarak savcılığa sevk edildikleri öğrenildi.
Bu olayın ardından yaklaşık 10 gün sonrada yine Sahil mevkiinde bulunan Koyuncu, Tarcan, Müstakil Evler, Işıl A2 ve Öğretmenler Sitesindeki toplam 42 yazlığa giren hırsızların yine elektronik eşyaları alarak kayıplara karıştıkları belirtildi.
Genelde yazlık evlerin bulunduğu Sahil mevkiinde yaz-kış ikamet edenler yaşanılan hırsızlık olaylarının ardından geceleri teyakkuzda bekliyor.
Site bekçilerinin geceleri ellerinde silahlarla nöbet tuttukları Altınova Sahil mevkiinde; bazı ev sahipleri ise evlerine birden fazla köpek alarak beslemeye başladı.
Site bekçilerinin hırsızların gündüzden site civarlarında gezerek keşif yaptıklarını ve gece özellikle boş olan kışın oturulmayan yazlık evleri seçtiklerini söylerken, yetkililer ise site bekçilerinin ve site sakinlerinin durumundan şüphelendikleri şahısları vakit geçirmeden Jandarmaya bildirilmesini istedi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1