EGE GÜNDEM GAZETESİ

Şehit Turan Bayraktar Parkı Yenileniyor

Şehit Turan Bayraktar Parkı Yenileniyor
11 views
13 Ocak 2017 - 8:34

Burhaniye Şehir Parkı Şehit Turan Bayraktar Parkı, Burhaniye Belediyesi tarafından yenileniyor.
Burhaniye Belediyesi şehir genelindeki park ve yeşil alanlara yenilerini eklemeye devam ederken eski, yıpranmış parklarda da yenileme çalışmalarına devam ediyor. Burhaniye merkez parkı olarak bilinen Şehit Turan Bayraktar Parkı’nda çalışmalara başlayan ekipler park zeminini sökme çalışmalarını yürütüyorlar. Çalışmaları yerinde inceleyen Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç çalışmalar hakkında bilgi alırken çalışmaların hızla sürdürüleceğini ve en kısa sürede parkın hizmete açılacağını bildirdi.
YEŞİL ALANLAR KORUNUYOR
Mevcut çalışmaların sürdüğü parkta mevcut ağaçlar korunurken mimari projesi de ağaçlara zarar verilmeyecek şekilde oluşturuldu. 7’den 70’e herkesin düşünüldüğü yeni projenin 4 bin 483 metrekaresi yeşil alan, 1370 metrekaresi yapısal alandan oluşuyor. Şehit Turan Bayraktar Parkı’nda yenileme çalışmaları kapsamında mevcutta var olan kafeterya, oturma alanları, çocuk oyun grubu aynı, aydınlatma ve sulama sistemleri yer alacak. Ayrıca Parkın girişinde yer alan Atatürk ve İsmet İnönü heykeli de yeni bir düzenleme ile yukarı kaldırılarak daha dikkat çekici bir hale getirilecek.
“MODERN GÜRÜNÜMÜNE KAVUŞTURYORUZ”
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “ İlçe merkezimizde yer alan parkımızda yenileme çalışmalarımıza başladık. Şehit Turan Bayraktar Parkımız mevcut haliyle halkımıza istenen seviyede hizmet veremiyordu. En eski parklarımızdan biri olan ve ilçemizin merkezinde bulunması hasebiyle vizyonumuza ve ilçemizin güzelliğine yakışır bir park olması gerektiğini düşünüyorduk. Bu yaptığımız çalışma ile parkımız kısa süre sonra modern bir görünüme kavuşacak ve vatandaşlarımızın rahatlıkla gideceği bir alan olacak. Anne babalar keyifle vakit geçirirken, çocuklar da oyun alanında eğlenebilecek. Parkımız şimdiden ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1