EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ömer Halis Demir Futbol Turnuvasında Dostluk Kazandı

Ömer Halis Demir Futbol Turnuvasında Dostluk Kazandı
15 views
13 Ocak 2017 - 8:40

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde 15 Temmuz kahramanlarından şehit Ömer Halis Demir anısına kurumlar arası futbol turnuvası düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Her yaşta spor ve koşabiliyorken koş” projesi kapsamında 14 Kasım da başlayan turnuva ’ya 10 takım katıldı. Kıran kırana geçen mücadelenin ardından turnuvanın galibi dostluk oldu.
Final karşılaşması Hastane ile İbrahim Ethem Akıncı takımları arasında gerçekleşti. Heyecan dolu karşılaşma İbrahim Ethem Akıncı 5 – Hastane 3 skoru ile sonuçlandı.
Final karşılaşmasında çok sayıda taraftar Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Rahmi Yörük takımları yalnız bırakmadı.
Turnuvada ödül töreni öncesi konuşmasını gerçekleştiren Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Çok kıymetli sporseverler, yaşları yaş olmuş hala koşturanlar, bir turnuvanın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ömer Halis Demir’ler bu memlekette bitmeyecek. Bitmedikçe kalleş insanlarında sonu gelmiyor, ama Allah’ın izni ile getireceğiz. Bu ülkeye diz çöktüremeyecekler. Ömer Halis Demir adına o büyük şehidimiz 15 Temmuz da şehadet şerbeti içen kardeşimiz adına düzenlenen ilçemizdeki kurumlar arası turnuva sona erdi. Yüzlerce futbolcu katıldı. Kazasız belasız bitti. Ama neticede birileri kazandı birileri kaybetti. Ama kazanan dostluk olsun, kazanan kardeşlik olsun. Bu işe katkı sağlayan özellikle gençlik spor ilçe müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Yeni bir turnuvada daha buluşmak ümidiyle diyorum. Ama aynı zamanda şu anda okullar arasında 1900 tane sporcunun katıldığı Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin tertip ettiği 1900 tane forma hediye ettiği Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımızın turnuva devam ediyor. Bu turnuva da çok özel bir turnuva özellikle gençlerimizin Balıkesir ilçelerini de tanıma fırsatı buluyor. Yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar kurmasına sebep oluyor. Ben bile belediye başkanı oluncaya kadar hiç Marmara Adasına gitmemiştim. Ama insanlar Marmara adasını görme şansına sahip oluyor. Bunun içinde ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan tüm takımları da tebrik ediyorum. “ dedi.
Turnuvada İbrahim Ethem Akıncı şampiyonluğu üstlenirken, Hastane ikinci, METEM üçüncü takım olarak turnuvayı tamamladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1