EGE GÜNDEM GAZETESİ

Havutça: “Anayasayı İhlal Suçudur”

Havutça: “Anayasayı İhlal Suçudur”
12 views
12 Ocak 2017 - 21:32

CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça yeni anayasa değişikliğiyle ilgili yazılı basın açıklaması ile AKP’li ve MHP’li vekilleri uyardı.
Havutça konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Türkiye Büyük Millet Meclisinde bulunan milletvekillerinin Türkiye’nin rejimini değiştirecek bu anayasa değişikliğini yapma yetkisi yoktur. Bu yapılan anayasayı ihlal suçudur” dedi.
Mevcut anayasayı yok sayarak bu değişiklikler yapılamaz diyen Havutça; “İktidar, muhalefet bütün milletvekillerinin, Cumhurbaşkanın, Başbakanın ve bakanların meşrutiyetinin kaynağı bugünkü Anayasadır. Şuan ki Parlamentoda Anayasayı değiştirecek bir yetki yok. Bu yapılan düzenleme anayasayı ihlal suçu olduğu apaçık ortadadır. Tarih sizi yargılayacaktır. Tarih burada evet oyu kullanarak bu sürece ortak olan vekilleri yargılayacaktır. Ülkeyi gererek zorla dayatılan bu rejim değişikliğinin sorumluları 80 milyonluk Türkiye’yi bir tek adama teslim etmenin planlarını yapmaktadırlar. Buradan AKP’li ve MHP’li vekilleri bir kez daha uyarıyorum. Ülkeyi uçuruma sürüklemeye hakkınız yok. Bunun vebalini ve sorumluluğunu kaldırmazsınız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1