EGE GÜNDEM GAZETESİ

Güner Bahadır’dan Gazetecilere Kahvaltılı Jest

Güner Bahadır’dan Gazetecilere Kahvaltılı Jest
19 views
11 Ocak 2017 - 10:23

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Erkan Bilen’in yerine atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarına kahvaltılı bir jest yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na ait Cunda Uygulama Oteli’nde gerçekleşen kahvaltılı tanışma toplantısında; çiçeği burnunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ın yanı sıra; AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Kıtay, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hadiye Taşmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri; Kazım İncel, Ali Haydar Güler, Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadettin Sagit, Uygulama Oteli Müdürü Abdülaziz Yük, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Sorumlusu Canan Ulusoy ile basın mensupları hazır bulundu.
Oldukça zengin menüden oluşan kahvaltılı toplantıda konuşan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, dün başladığı yeni görevinde ilçedeki gazetecilerle tanışmak için 10 Ocak tarihini seçtiklerini söyledi.
Gazetecilik mesleğinin son derece zor ve meşakkatli olduğunu vurgulayan Bahadır, “1971 yılına kadar Çalışan Gazeteciler Bayramı olarak kutlanılan bugün, 212 sayılı Basın Kanunu’nun Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiği 10 Ocak günü ile daha da anlamlı bir hale getirilmiştir. Bu özel gün sadece Türkiye’de kutlanmaktadır. Gazeteciliğin ülkemizde ne kadar değerli olduğu, toplumumuzda özgür düşüncelerin, farklı düşüncelerin ifade edilmesini n yanı sıra biz eğitimcilerin okullarda öğrencilerimizi ülkenin geleceğine hazırlarken sizlerin de basın yoluyla toplumun eğitiminde ve gelişiminde ne kadar büyük önem arz ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Bunun en güzel örneği, 15 Temmuz’da, hain ve alçakça yaşanılan o kara gecede basının önemini ülke olarak bir kez daha bizlerde yaşarak görmüş olduk” dedi.
Gazeteciliğin öneminin; en az toplumu eğiten öğretmenler kadar önemli olduğunun altını çizen Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, “Bu vesile ile sizlere olan güvenimizin ve samimiyetimizin bir göstergesi olarak bu özel günü sizlerle birlikte kutlamak istedik. Malumunuz göreve dün itibariyle başladım. Bu vesile ile de ilk kez bir araya gelerek böylesi bir organizasyonu hazırladık. Sizlerde bu soğuk havaya rağmen icabet ettiniz hepinize çok teşekkür ederim” diye konuştu.
Toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kayaalp de, yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ı makamında ziyaret ettikleri sırada Bahadır’ın öncülüğünde ilçede çalışan gazeteciler için kahvaltılı bir toplantı düzenlendiğini öğrendiklerini ve bu kahvaltıya katılma kararı aldıklarını anlattı.
Türkiye’de basının önemli bir misyonu ve vizyonu olduğuna işaret eden Başkan Kayaalp, “Biz siyasilerin yapmış olduğu çalışmaları kamuoyuna ulaştırmak ve kamuoyunu aydınlatmak gibi önemli bir görevi üstlenen siz basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum” diye konuştu.
Kahvaltılı toplantı, toplu hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından sona erdi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1